ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ

16.09.2013, 09:39

 Міністерством оборони України та Генеральним штабом Збройних Сил України на виконання соціальних ініціатив Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України щодо переходу Збройних Сил України на контрактну армію, вживаються цілеспрямовані заходи щодо збільшення обсягів комплектування військ (сил) військовослужбовцями за контрактом.

З початку року на військову службу за контрактом прийнято 7 236 осіб (у тому числі: з військових комісаріатів – 6 006 осіб, військовими частинами зі строкової військової служби – 1 230 осіб).

Станом на 05.09.2013 укомплектованість Збройних Сил України військовослужбовцями за контрактом збільшилась до  58,6 % (49 410 осіб), у тому числі: Військово-Морські Сили ЗС України – до 80 %, Повітряні Сили ЗС України – до 66,2 %, Сухопутні війська ЗС України – до 52,4 %, з них високомобільні десантні війська України – до 54,2 %.

Війська спеціального призначення, армійської авіації Сухопутних військ  та чотири авіаційні бригади Повітряних Сил вже комплектуються виключно військовослужбовцями за контрактом (укомплектованість до 90 %). Протягом жовтня – листопада з Військово-Морських Сил сплановано звільнення останніх військовослужбовців строкової служби та до кінця року передбачена відмова від строкової військової служби  у високомобільних десантних військах.

З метою збільшення показників укомплектованості, вжито ряд кардинальних заходів на підвищення мотивації військовослужбовців за контрактом до проходження військової служби, а саме:

1. Внесенозміни до чинних нормативно-правових актів держави та регламентуючих наказів Міністра оборони України щодо удосконалення діючої системи комплектування військ, спрощення порядку прийняття громадян на військову службу за контрактом, розширення прав командирів полків, бригад, корпусів щодо укладання контрактів та прийняття кадрових рішень, забезпечення кар’єрного зростання військовослужбовців;

2. Вносяться зміни до Закону України: “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо впровадження у ЗС України добровільної військової служби терміном на 1 рік (для комплектування за територіальним принципом посад рядового складу, що не визначають бойову здатність, громадянами, які мають споріднену цивільну спеціальність) та введення випробувального терміну; Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо грошової компенсації за піднайом житла одруженим військовослужбовцям за контрактом;

3. Підвищено у 2 рази грошове забезпечення для військовослужбовців ВМС, високомобільних десантних військ, частин спецпризначення, частин дислокованих у Автономній Республіці Крим, льотному та  інженерно-технічному складу авіації (грошове забезпечення становить: за посадою солдата – від 3 тис. грн.; за посадою командира відділення – від 3,5 тис. грн.; за посадою головного старшини бригади – від 5,2 тис. грн.).

З 1 вересня (відповідно до постанови КМУ від 13.03.13 № 161) підвищено на 40 % грошове забезпечення усім військовослужбовцям (за мінімальною посадою – від 2 100 грн.).

з 1 січня 2014 року – на 60% (за мінімальною посадою – від 2 400 грн.);

з 1 квітня 2014 року – на 80%, (за мінімальною посадою – від 2 700 грн.);

з 1 липня 2014 року – на 100 % (за мінімальною посадою – від 3 000 грн.).

4. Введено новий розпорядок дня та регламент службового часу (з двома вихідними днями на тиждень), що впорядковує заходи повсякденної діяльності.

5. Зменшено кількість добових нарядів та варт (до кінця року у 9 військових частинах планується вивільнити від охорони об’єктів 40 військовослужбовців та скоротити чисельність підрозділів ВОХОР на 370 працівників).

6. Забезпечено військовослужбовців за контрактом безкоштовними обідами у робочі дні (або за бажанням грошовою компенсацією у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду). Під час виконання заходів навчально-бойової підготовки у таборах та навчальних центрах забезпечено триразовим харчуванням за рахунок держави (постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 року № 426);

7. Організовано забезпечення медичним та санаторно-курортним лікуванням (у 2013 році 887 військовослужбовців за контрактом та членів їх сімей пройшли пільгове санаторно-курортне лікування).

8. Виділено 31,7 млн. грн. на переобладнання казарм для військовослужбовців за контрактом, введено в експлуатацію 3 об’єкти (м. Київ, вул. Медова; м. Севастополь, м. Львів)  та забезпечено житлом 315 осіб.

До кінця року планується ввести в експлуатацію 8 об’єктів (м. Старокостянтинів, м. Севастополь (Бельбек),  смт Озерне, м. Мукачеве, м. Яворів, м. Миколаїв, смт Гвардійське, смт Чорноморське), що надасть можливість забезпечити житлом 73 сім’ї військовослужбовців та створити 1079 ліжко-місць для неодружених військовослужбовців.

9. Забезпечено мотиваційні чинники для військовослужбовців за контрактом щодо підготовки та навчання:

заочне навчання за рахунок держави (починаючи з другого контракту) у вищих військових навчальних закладах під час проходження військової служби для отримання цивільної вищої освіти за ОКР “бакалавр” (у період 2006 – 2012 років підготовлено 1217 військовослужбовців); 

мовну підготовку (з вивчення іноземної мови) за рахунок держави у вищих військових навчальних закладах та за кордоном (всього пройшло мовну підготовку в Україні 347 осіб, за кордоном – 43 особи, на теперішній час мовну підготовку за кордоном проходять 4 військовослужбовці);

участь у миротворчих операціях та миротворчих місіях (на сьогодні чисельність миротворчих контингентів складає 688 осіб, з них військовослужбовців за контрактом – 381; у миротворчих місіях на сьогодні проходить службу 5 сержантів);

можливість отримання первинного офіцерського звання військовослужбовцями сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту (у 2013 році первинне офіцерське звання отримали 45 сержантів).

Опрацьовуються зміни до наказу МО України від 01.06.2006 № 303 щодо удосконалення порядку присвоєння рядовому та сержантському (старшинському) складу за контрактом класної кваліфікації (за першим контрактом – 3 класу; за другим контрактом – 2 та 1 класу; за третім та наступними контрактами – майстер) з відповідною грошовою надбавкою.

 

Бажаючим проходити військову службу за контрактом чи бути кандидатом щодо вступу до вищих військових навчальних закладів необхідно звернутися до Комсомольсько-Козельщинського об’єднаного міський військовий комісаріат за адресою: м. Комсомольськ, вул. Строни, 9 (контактні телефони 2-18-64,2-27-30) або на призовну дільницю Козельщинського району за адресою: с.Козельщина,вул.Радянська,106 (контактний телефон 3-14-46) з 8.00 до 16.00 (крім суботи та неділі).

 

Кандидати в обов’язковому порядку проходять медичний огляд та спеціальну перевірку.

 

 

Військовий комісар Комсомольсько-Козельщинського

об’єднаного міського військового комісаріату

підполковник    Е.М.МАРЧЕНКО