УПСЗН ІНФОРМУЄ

16.09.2013, 11:51

Комсомольське УПСЗН повідомляє що відповідно до роз’яснення Міністерства соціальної політики України від 01.06.2013 р. № 693/5/75-13 пільги з оплати житлово – комунальних послуг надаються звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби, та членам їх сімей, що перебувають на утриманні військовослужбовця.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 03.06.1999 р. № 5-рп/99 членом  сім’ї, що перебуває на утриманні військовослужбовця (п. 5 ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»), є особа, яка перебуває на повному утриманні військовослужбовця або одержує від нього допомогу, яка є для неї постійним і основним джерелом засобів до існування. Це особи, що не мають власних доходів, або особи, сукупний середньомісячний доход яких не перевищує офіційно встановленої межі малозабезпеченості.

Документом, що підтверджує факт перебування на утриманні особи, яка стала інвалідом під час проходження військової служби, може бути довідка про доходи члена сім’ї з місця роботи, навчання, органів пенсійного забезпечення, інших уповноважених органів, установ або організацій. Дохід члена сім’ї переглядається щомісяця.

При визначенні права членів сім’ї на пільги відповідно до п. 5 ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» для пенсіонерів застосовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 894,00 грн., з 1 грудня 949,00 грн. (ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік»).

 

         За довідками звертатися за телефоном 26491.

 

 

 Начальник управління

 С.П. Чернявська