КООРДИНАЦІЙНА НАРАДА МІСЬКОЇ ПРИЗОВНОЇ КОМІСІЇ

17.09.2013, 10:25

 У актовій залі Комсомольсько – Козельщинського ОМВК 6 вересня відбулася координаційна нарада міської призовної комісії за участю голови призовної комісії, секретаря Комсомольської міської ради С.О.Калашнік, військового комісара Комсомольсько-Козельщинського об’єднаного міського військового комісаріату підполковника Е.М.Марченка, інспектора кадрового забезпечення Комсомольського міського відділу УМВС В.П.Камуза, головного спеціаліста міського відділу освіти Ю.В.Омельянця, голови міської ради ветеранів війни та праці В.М.Станицької.

У ході засідання членами міської призовної комісії було обговорено питання призову юнаків Комсомольська на строкову військову службу та питання пропаганди військової служби за контрактом у Збройних силах України.

Із промовою виступила голова призовної комісії С.О.Калашнік, у якій зазначила, що на виконання Програми Президента України В.Ф.Януковича «Україна для людей» («Сучасна армія – безпека країни»), осінній призов проводиться в період розбудови Збройних сил України та їх планового переходу на контрактну систему укомплектування військ. Вона оголосила, що черговий призов громадян Комсомольська на строкову військову службу розпочнеться у жовтні – листопаді. У період з 02.10 по 27.11.2013 року будуть здійснені відправки юнаків до обласного збірного пункту Полтавського обласного військового комісаріату з метою подальшого розподілу у війська. Відповідно до попереднього наряду Полтавського обласного військового комісаріату восени 2013 року підлягають вiдправцi у війська Комсомольсько-Козельщинського ОМВК 23 особи. Усі призовники, які підлягають призову, пройдуть ретельний медогляд на призовній дiльницi та контрольний огляд у лiкарiв-фахiвцiв обласної військово-лiкарської комісії.

 

Військовий комісар Комсомольсько-Козельщинського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Е.М.Марченко відзначив: «Минулий призов громадян України на строкову військову службу в м.Комсомольську пройшов організовано під керівництвом  та контролем Комсомольської міської призовної комісії та Комсомольсько-Коельщинського ОМВК. План відправок молодого поповнення у війська весною 2013 року було виконано на 100%. До лав Збройних сил України та інших військових формувань було направлено 27 призовників міста Комсомольська». Е.М.Марченко доповів членам призовної комісії, що Козельщинська медична призовна комісія вже завершила свою роботу, відібрано 20 юнаків, з них 1 особа виявила бажання служити у Збройних силах України за контрактом. У місті Комсомольську набір молоді на строкову військову службу триває, робота медичної призовної комісії продовжується.

 

Секретар Комсомольської міської ради також звернула увагу присутніх на основну проблему в поточній роботі призовної комісії – розшук призовників, які без поважних причин не з’явилися на призовну дільницю для проходження медичного огляду та на засідання призовної комісії. Голова призовної комісії доручила військовому комісару Е.М.Марченку долучити до вирішенні цього питання правоохоронні органи м.Комсомольська і продовжувати роботу у цьому напрямку.

 

Члени призовної комісії обговорили питання, що стосуються військової служби за контрактом. Світлана Олександрівна звернула увагу присутніх на те, що Внутрішні війська МВС України пропонують розумну альтернативу 9–12 місяцям строкової військової служби – можливість, не очікуючи призову, укласти контракт про проходження військової служби строком на 3 – 5 років.

 

Такий вибір має чимало переваг, зокрема:

–   можливість моделювати свою військову кар’єру, обираючи на свій смак спеціальність, військову частину і навіть підрозділ, у яких є бажання проходити службу;

–    можливість отримувати грошове утримання контрактника (мінімум– 1850 грн. на місяць);

–    можливість не розміщуватися в казармі (у разі наявності  житла за місцем проходження служби);

–    5-денний робочий тиждень, наявність щорічної основної та додаткової відпусток;

–    наявність перспективи продовження служби за новим контрактом, отримання підвищення у посаді та у військовому званні;

–    можливість отримання професійної підготовки за обраною спеціальністю;

–    час військової служби буде зараховано до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби;

–    можливість продовжити навчання за заочною формою, стати курсантом вищих військових навчальних закладів, які готують офіцерів внутрішніх військ;

–    документ про проходження військової служби за контрактом є чудовою рекомендацією для подальшої кар’єри.