ФРЕГАТ «ГЕТЬМАН САГАЙДАЧНИЙ» ЗРОБИТЬ СВІЙ ВНЕСОК У БОРОТЬБУ З ПІРАТСТВОМ

17.09.2013, 15:44

Невдовзі фрегат«Гетьман Сагайдачний» вирушить на боротьбу з морським піратством. Екіпаж корабля приєднається до учасників багатонаціональної операції з протидії піратству на морі «Океанський щит» під егідою НАТО.

 

«Вже за кілька днів флагман Військово-морських сил України повинен вийти з Севастополя, щоб приєднатися до операції НАТО «Океанський щит» по боротьбі з морським піратством в районі Африканського рогу і Аденської затоки», - розповів голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі Леонід Кожара.

 

За словами чиновника, у четвер, 19 вересня, Верховна Рада має намір юридично затвердити угоду з НАТО, яка надасть фрегату можливість взяти участь у цій операції.

 

Відзначимо, що «Океанський щит» - не перша подібна участь українського корабля в міжнародних діях на воді. У 2008 році корабель впродовж трьох місяців був задіяний в операції «Активні зусилля» у Середземному морі.

Як зазначив заступник Генерального секретаря НАТО Александер Вершбоу, як тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» завершить свою участь в операції «Океанський щит» на прикінці грудня, він приєднається до учасників антипіратської операції ЄС «Аталанта».