УПСЗН ІНФОРМУЄ

17.09.2013, 10:26

 

Хто має право на призначення житлової субсидії

Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу (10 чи 15 % середньомісячного сукупного доходу).

          Сім'ї, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15 % середньомісячного сукупного доходу. У разі призначення житлової субсидії сім’ї, до складу якої входять діти або інваліди І, ІІ груп і дохід на одну особу не досягає прожиткового мінімуму, сплачують за житлово-комунальні послуги 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

          Право на отримання субсидії набули громадяни, які мають нереструктуризовану заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, що утворилася до 1 грудня 2006 року.

          Врегульовано питання щодо призначення субсидій сім’ям, в яких члени родини відсутні тривалий час, тобто кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням кількості фактично проживаючих осіб на підставі підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках - на підставі акту обстеження  матеріально-побутових умов проживання.

          При визначенні права на призначення субсидій не враховуються транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.   

 

 

 

Куди звернутися для призначення субсидії та які документи надати

 

Для призначення житлової субсидії необхідно звернутися до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання (реєстрації).

Пенсіонери в управління праці та соціального захисту населення подають чи надсилають по пошті лише заяву і декларацію про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

Терміни надання субсидій

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців. У разі, якщо за опалення громадяни сплачують протягом опалювального періоду, субсидія призначається на цей період.

Якщо у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки пенсіонери, які не працюють, та інші непрацездатні громадяни, джерелом існування яких є лише доходи від особистого селянського господарства, пенсія та інші соціальні виплати, субсидія за їх бажанням призначається на дванадцять місяців.

У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів.

 

В яких випадках субсидія не призначається

Субсидія не призначається, якщо:

- серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться, не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу;

- власник або особа, що зареєстрована разом з ним здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);

- у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або більше одного транспортного засобу (не враховуються транспортні засоби, які не є об’єктами оподаткування), про що декларується в заяві;

- житлове приміщення придбане не більше року тому;

- будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив значну покупку або оплатили послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.

     До витрат  відносяться: придбання земельної ділянки; квартири або будинку; транспортного засобу (автомобіля, автобусу, мотоциклу, тощо); будівельних матеріалів; іншого майна та товарів довгострокового вжитку; оплата ремонту квартири (будинку) або транспортного засобу; оплата послуг телефонного зв`язку (в тому числі мобільного); оплата за навчання  та ін.

- під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім'ї державним соціальним інспектором з'ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здає у найм (оренду) житлове приміщення (будинок) або його частину; працює без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо).

      Проте, виходячи з конкретних обставин, на підставі рішень райдержадміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій відділи субсидій можуть призначити субсидію як виняток.

Працюючі особи в управління праці та соціального захисту населення подають заяву і декларацію про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні та довідки про доходи кожної зареєстрованої особи.

В заяві вказуються паспортні дані, ідентифікаційний номер, адресу зареєстрованого місця проживання, назву та адресу житлово - експлуатаційної організації, номер особового рахунку на газопостачання, холодне та гаряче водопостачання, опалення, електроенергію (інформація береться із розрахункової книжки або квитанції).

Якщо до складу сім’ї входять:

-         працюючі пенсіонери – додатково подається довідка про заробітну плату;

-         особи які навчаються (студенти) –  довідка про отримання стипендії, якщо стипендія не виплачується – довідка про неотримання стипендії.

-         особи, які перебувають на обліку в центрі зайнятості -  довідка про перебування на обліку та розмір допомоги по безробіттю;

      Довідки про розмір отримуваних доходів подаються за 6 попередніх місяців перед місяцем звернення (чи за попередній календарний рік у разі звернення за субсидією на тверде паливо).Звертаємо увагу, що доходом сім`ї, крім пенсії, вважається: стипендія, заробітна плата, допомога по безробіттю, дохід від підприємницької діяльності, а також дохід від земельної частки (паю), зданого в оренду, тощо. Якщо не працюєте - дані підтверджуються інформацією з трудової книжки.

            Пенсіонери довідки про розмір призначеної пенсії не подають.

Прийом громадян

     Прийом документів на призначення субсидії здійснюється управлінням праці та соціального захисту населення щоденно  з 8 до 17 години (крім вихідних). Безкоштовна гаряча телефонна лінія 0 800 500 620. Телефон для довідок  3-26-70.