МІСЦЯМИ БОЙОВОЇ СЛАВИ

30.09.2013, 14:24

Недільного ранку почесні гості Комсомольська ветерани 252-ої та 89-ої стрілкових дивізій Ігор Григорович Гребцов, Віктор Васильович Платонов у супроводі заступника міського голови Н.Д.Угнічевої, начальника відділу культури і туризму  І.І.Зеленської, головного спеціаліста відділу культури і туризму М.М.Сидорчук, Л.М.Биндич, К.В.Цехли, представників ЗМІ відвідали місця бойової слави навколо міста, здійснили вояж на катері по осінньому Дніпру.

Бійці Радянської армії побували на острові Мужності, прихилили вінки до меморіалу загиблим солдатам, згадали минуле, вшанували світлу пам'ять своїх товаришів по службі та тих, хто поліг на цій землі.

Ігор Григорович Гребцов, згадуючи воєнні часи, декламував вірші, написані власноруч, у них – живі спогади, біль від втрати друзів, жахи війни:

«Друг, Кондратьич, присядем рядом,

Вспомним прежние времена, -

Как прикладом и как снарядом

Нас испытывала война.

Не забыть тебе сорок первый,

Грозный Северо-Западный фронт...

У солдат, словно струны, нервы,

Грохот взрывов и чей-то стон.

И у смертушки на краю

Ты спасаешь солдат в бою.»

Делегація комсомольчан і шановні ветерани взяли участь в урочистому мітингу, присвяченому 70-й річниці з дня визволення Полтавщини та форсування Дніпра, який пройшов у селі Келеберді біля пам’ятника загиблим солдатам та братської могили, де викарбувані імена героїв. У Велику Вітчизняну війну звідси переправлялися на правий берег Дніпра війська 89-ої стрілкової дивізії Другого Українського фронту, бійцем якої був Віктор Васильович Платонов. У братській могилі в центрі села покояться тіла 365-ти радянських воїнів.

На келебердянській пристані гостей зустрічав Комсомольський міський голова С.А.Супрун з дружиною. На мітингу були присутні виконуюча повноваження міського голови с. Келеберди О.М.Задворна, начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Кременчуцької райдержадміністрації О.Г.Семерянін, депутат сільської ради В.Ф.Рудик, селяни. Школярі несли почесну варту  біля могили загиблих воїнів.

Під час мітингу було сказано багато слів щирої вдячності ветеранам, хвилиною мовчання вшановано вічну пам'ять загиблих солдат. З урочистою промовою виступив Комсомольський міський голова С.А.Супрун, під час якої висловив велику подяку ветеранам за їх героїзм, мужність та самопожертву в ім'я Батьківщини, закликав усіх присутніх берегти пам'ять про загиблих та цінувати неоціненний спадок, залишений ними наступним поколінням – мирне небо над головою. Учні виступили перед гостями села, келебердянами з віршами, у яких подякували ветеранами за великий подвиг в ім’я майбутнього покоління.

Під час заходу було відслужено заупокійну Божественну Літургію. Богослужіння очолив Отець Михайло. Оксана Михайлівна Задворна згадала прізвища тих, хто не повернувся до рідного дому, а навіки залишився на келебердянській землі і у Книзі пам’яті села.

По закінченню мітингу квіти й вінки лягли до підніжжя пам’ятника. Потім колона учасників заходу попрямувала через село на скельну вершину мису до пам'ятника-обеліска, що було встановлено в пам'ять про дивізії, які форсували р. Дніпро. Тут, на гранітному березі, громада вшанувала величний подвиг солдат Радянської армії. В пам'ять про загиблих на воду було спущено вінки з живих квітів, звучали воєнні пісні.