ХТО ЗАГИНУВ ЗА ДНІПРО – БУДЕ ЖИТИ ВІЧНО

30.09.2013, 14:23

Хто загинув за Дніпро – буде жити вічно у пам’яті нащадків. Вічна слава героям, які завоювали мир на землі! І скільки б не минуло часу, доки існуватиме на землі людство, у цей день ми вшановуватимемо пам’ять ветеранів Великої Вітчизняної. Перемога не відійде у небуття. Перемога є і завжди буде з нами.

З нагоди святкування 70-ї річниці визволення Полтавщини та форсування Дніпра 27 вересня біля стели «Хто загинув за Дніпро…» на урочистий мітинг зібралася громада міста, щоб вшанувати світлу пам'ять загиблих солдат.

У заході взяли участь міська влада на чолі з міським головою С.А.Супруном, делегації від підприємств, навчальних закладів, ветерани громадських організацій міста, афганці, школярі.

Традиційно до Комсомольська з нагоди святкових урочистостей здалеку завітали у гості ветерани, безпосередні учасники бойових дій за Дніпро: Ігор Григорович Гребцов, Віктор Васильович Платонов. У цьому році змогли приїхати лише двоє очевидців запеклих боїв за правий плацдарм Дніпра.

Своїми спогадами з присутніми поділився ветеран 252-ої стрілкової дивізії І.Г.Гребцов, він підсумував: «Давно відгриміли залпи війни, а ті суворі часи стали надбанням історії, але не зітруться з пам’яті імена тих бойових товаришів, які пліч-о-пліч стояли поряд, чиє життя обірвалося у вересні 43-ого на пісках і плавнях».  

На мітингу перед громадою виступали міський голова С.А.Супрун, голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В.Лотоус, отець Георгій.

С.А.Супрун у своїй промові зазначив, що у героїчному літописі Полтавської землі форсування Дніпра - знаменна історична подія. 30 тисяч бійців Радянської Армії полягли смертю хоробрих у боях за Дніпро у нашій місцевості. За мужність і героїзм, проявлені при форсуванні річки в районі «Долини смерті», 37 радянських воїнів одержали звання Героя Радянського Союзу. На жаль, рідіють ряди ветеранів, дають про себе знати опалена війною молодість, глибокі фронтові рани. Наша задача – огорнути їх турботою та увагою. Сьогодні Президент України Віктор Федорович Янукович ставить завдання підвищити соціальні стандарти життя ветеранів, і останнім часом вдалося підвищити пенсії для учасників Великої Вітчизняної війни, для сімей померлих ветеранів-інвалідів, разові виплати до Дня Перемоги. Очільник міста привітав на мітингу ветеранів-комсомольчан - членів Міської ради ветеранів війни та праці, Міської організації ради ветеранів, Міської спілки ветеранів Афганістану. Сергій Андрійович побажав ветеранам міцного здоров’я, довголіття, добробуту, родинного затишку, тепла людських стосунків.

Салютом пам’яті вшанували імена всіх тих, чиє життя обірвалося в боях на берегах Дніпра. На честь усіх, хто загинув під час переправи через Дніпро, хто загинув на фронтах Великої Вітчизняної війни, городяни та гості міста  поклали до обеліску квіти та вінки, вклонилися померлим героям і подякували за мир, за сонячний ранок, просто за можливість жити.