АВТОРСЬКА ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ УЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ В НВК ІМ.Л.І.БУГАЄВСЬКОЇ

2.10.2013, 11:57

У навчально-виховному комплексі ім.Л.І.Бугаєвської Комсомольської міської ради Полтавської області нещодавно працювала авторська творча майстерня учителя математики В.Г.Валкової з теми «Спадщина Михайла Васильовича Остроградського та формування предметних компетентностей при навчанні математики». У роботі майстерні взяли участь начальник відділу освіти виконкому Комсомольської міської ради І.В.Шошина, методист відділу природничо-математичних дисциплін ПОІППО ім.М.В.Остроградського І.Б.Гарус, завідуюча міським методичним кабінетом Н.Г.Дробецька, директор НВК ім.Л.І.Бугаєвської А.М.Тузікова, учителі математики загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області.

Алла Миколаївна, директор НВК ім.Л.І.Бугаєвської,  провела для учасників майстерні екскурсію по навчальному закладу. Розповідаючи про роботу НВК відзначила, що одним із пріоритетних напрямків роботи педагогічного колективу є впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес.

До учасників творчої майстерні звернулася з вітальним словом І.В.Шошина, начальник міського відділу освіти, яка зауважила, що на виконання нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича «Діти – майбутнє України» щодо всебічного розвитку кожної дитини, обласної програми «Полтавщина – дітям!» з огляду на інноваційний характер у розбудові національної освіти значним виступає чинник якості знань, зокрема, й у навчанні математики.

І.Б.Гарус, методист ПОІППО ім.М.В.Остроградського, презентувала авторську творчу майстерню В.Г.Валкової, учителя-методиста НВК ім.Л.І.Бугаєвської, зазначила, що метою цього засідання є удосконалення сучасних форм та методів навчання математики у формуванні ключових компетентностей учнів, використовуючи спадщину М.В.Остроградського.

Учитель математики, автор творчої майстерні В.Г.Валкова разом із методичним об’єднанням учителів математики, фізики, інформатики продемонстрували присутнім  фрагмент інтегрованого уроку в 11 класі з теми «Електричне поле заряджених поверхонь. Теорема Остроградського-Гауса», математичну гру «Ключі від форту «Мантейн фюзис», позакласний захід для учнів 7-8 класів, що проходив у формі квесту, «Що я знаю про Остроградського?»,  факультативне заняття з математики для учнів 8-9 класів.

Валентина Григорівна у виступі «Трансформації ідей М.В.Остроградського як одна із форм науково-методичного забезпечення сучасної школи» зазначила, що ідеї, які розвивав М.В.Остроградський ще у ХІХ ст., а саме: орієнтація освіти на повсякденний світ, єдність вивчення основ наук з технологічною оснащеністю суспільства, диференційована інтеграція різних форм, знання у процесі викладання, –  залишаються актуальними і в наш час.