«ГЕТЬМАН САГАЙДАЧНИЙ» НА ТЕРЕНАХ СВІТОВОГО ОКЕАНУ

9.10.2013, 10:38

«Гетьман Сагайдачний» –  найсучасніший корабель Військово-Морських сил України. Збудований на керченському заводі «Залів» у 1992 році, а 4 липня 1993 року на фрегаті урочисто підняли Військово-Морський прапор України. Корабель побував у Франції, Об’єднаних Арабських Еміратах, Болгарії, Італії, Великій Британії, США, брав участь у багатьох військових навчаннях. Улітку 2013 року учасник морських міжнародних навчань «Сі Бриз-2013».

Комсомольською міською радою встановлено шефські зв’язки з фрегатом «Гетьман Сагайдачний» та надається шефська допомога з метою  вирішення побутових проблем військовослужбовців та патріотичного виховання молоді Комсомольська згідно з угодою «Про шефські зв’язки та співробітництво між Комсомольською міською радою в особі С.А.Супруна та військовою частиною А 0248  Військово-Морських сил Збройних сил України в особі командира військової частини Р.Л.П’ятницького».  

У 2013 році Комсомольською міською радою надано шефську допомогу фрегату «Гетьман Сагайдачний» для придбання приладу «Навтекс» (NAVTEX), за допомогою якого корабель зможе постійно та безперебійно отримувати інформацію про зміну в навігаційній обстановці за маршрутами переходу, що важливо для забезпечення навігаційної безпеки плавання корабля, про гідрометеорологічну обстановку в районах плавання, здійснювати накопичення навігаційних, гідрометеорологічних даних про райони виконання завдань; ультразвукової ванни, що дасть можливість  неодноразового використання паливних та мастильних фільтроелементів головної та допоміжної енергетичної установки корабля, що дуже важливо при перебуванні корабля тривалий час в морі без можливості поповнювати запасні частини; закупівлі оргтехніки.

Військовий комісар Комсомольсько-Козельщинського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Е.М.Марченко відвідав фрегат «Гетьман Сагайдачний» напередодні святкування Дня Військово-Морських  сил України. Від імені територіальної громади міста Комсомольська привітав екіпаж корабля із двадцятою річницею підняття Військово-Морського прапора на фрегаті «Гетьман Сагайдачний» і Днем Військово-Морських  сил України. На пам’ять вручив ікону Святого великомученика адмірала Російського флоту Федора Федоровича Ушакова, освячену у Свято-Миколаївському соборі отцем Георгієм. Створив ікону художник-іконописець із селища Козельщина Сергій Лобач. Едуард Михайлович побував на екскурсії по фрегату, провів зустрічі із капітаном корабля Р.Л.П’ятницьким, заступником командира корабля В.Новохацьким.

Невдовзі «Гетьман Сагайдачний» із вертольотом КА-27 і оглядовою командою на борту братиме участь в операції НАТО «Океанський щит», потім в операції ЄС з протидії піратству «Аталанта» в районі Аденської затоки, Червоного моря та західної частини Індійського океану. Участь корабля в даних операціях є виконанням державного завдання по захисту інтересів України на теренах Світового океану. 4 жовтня корабель подолав Суецький канал і увійшов до Червоного моря. Плавання в непростих навігаційних умовах, пов’язаних з проходом вузини й інтенсивним судноплавством, кораблем здійснено успішно. Фрегат тримає курс на Аденську затоку. З прибуттям у район безпосереднього виконання операцій екіпаж корабля, вертолітний загін і група спецпризначення продовжать підготовку до виконання поставлених завдань.

Побажаймо успіхів фрегату «Гетьман Сагайдачний»! Щасливого повернення додому!