ДЕПУТАТИ РОЗГЛЯНУЛИ ПИТАННЯ РОЗВИТКУ ПАЛІАТИВНОЇ ТА ХОСПІСНОЇ ДОПОМОГИ В КОМСОМОЛЬСЬКУ

9.10.2013, 10:58

Депутатські слухання, що відбулися 8 жовтня 2013 року у виконавчому комітеті Комсомольської міськради Полтавської області, були присвячені питанню впровадження у Комсомольську ініціативи Президента України Віктора Януковича щодо розвитку  паліативної та хоспісної допомоги, проведення в Україні Всеукраїнського тижня паліативної та хоспісної допомоги. 

До участі запрошені: депутати міської ради, секретар Комсомольської міської ради Калашнік С.О., заступник міського голови Угнічева Н.Д., начальник управління охорони здоров’я Ковпак Ю.В., завідуючий аналітичним відділом, заступник         начальника управління охорони здоров'я Дудник В.О., головний лікар Комсомольської міської лікарні Дубина М.І., лікарі медичних закладів Комсомольська, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Деревягіна І.В., начальник управління по інвестиціях та будівництву Кравченко О.М., голова громадської ради Вінівітін Д.В., представники засобів масової інформації. 

У вступному слові голова постійної  комісії міської ради з питань соціального захисту та охорони здоров’я Орлов С.В. коротко охарактеризував призначення служби хоспісної допомоги, її основні задачі. «Головна мета паліативної допомоги – підтримка якості життя у його фінальній стадії, полегшення фізичних та моральних страждань пацієнта та його близьких, збереження людської гідності пацієнта». У місті допомога помираючим хворим надається медичними працівниками у стаціонарі або амбулаторно. Сергій Вікторович зазначив, що Комсомольськ підтримує ініціативу Української Ліги сприяння розвитку паліативної і хоспісної допомоги щодо впровадження паліативної допомоги в Україні. Для впровадження такого масштабного проекту потрібно консолідувати зусилля громадськості, фахівців, представників влади та бізнесу. 

Присутнім продемонстрували фільм про принципи роботи Харківського обласного Хоспісу Паліативної медицини. 

Лікар-ендоскопіст Котик А.Я. озвучив статистику захворюваності населення міста онкологічними захворюваннями. У Комсомольську станом на 01.01.2013 на обліку знаходяться 1301 онкологічних хворих. Протягом звітного періоду на облік взято 104 пацієнти, у яких уперше виявлено онкологічне захворювання, у 23 осіб констатовано онкологічні захворювання IV стадії хвороби. 

Представник терапевтичного відділення         поліклініки «МЦ ПМСД» Гунько В.М. доповів присутнім про результати аналізу захворюваності дорослого населення, яке потребує стороннього догляду. 

Деревягіна І.В. говорила про соціальне обслуговування сектором управління праці та соціального забезпечення населення безхатченків та інвалідів, які потребують стороннього догляду.

 Хід виконання міської програми "Боротьба з онкологічними захворюваннями на 2010-2016 р.р." проаналізував завідуючий аналітичним відділом, заступник начальника управління  охорони здоров'я В.О.Дудник. Віктор Олексійович зазначив, що відповідно до Програми з міського бюджету на 2013 рік було виділено 9,5 тис. грн., за 9 місяців вже витрачено 65% коштів здебільшого на придбання знеболюючих медикаментів. З метою раннього виявлення та лікування передракових захворювань шийки матки заплановано придбання апарату в жіночу консультацію для проведення термокоагуляції. Згідно із статистичними даними у 2012 році по місту померло 598 чоловік, з них від онкологічних захворювань – 88 осіб, з них померли у стаціонарі – 11,5%. Із числа померлих потребували сторонньої допомоги наприкінці життя близько 250 чоловік. Така статистика підтверджує потребу у відкритті стаціонарного хоспісу у місті. Дане питання розглядається у Комсомольську давно. Наразі триває розробка проектно-кошторисної документації щодо реконструкції харчоблоку Комсомольської міської лікарні під хоспіс. Документ заплановано отримати у кінці 2013 року. 

На засіданні було вирішено розглянути питання створення закладу паліативної та хоспісної допомоги у Комсомольську після отримання детальних розрахунків щодо вартості реконструкції об’єкту, витрат на утримання персоналу та пацієнтів.