ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ ЗАСЛУЖЕНОГО ВЧИТЕЛЯ УКРАЇНИ ЗАЛІЗНЯКА СЕРГІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА

11.10.2013, 08:26

9 жовтня  2013 року  Комсомольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням економіки та права гостинно відкрила двері для учасників творчої авторської майстерні Заслуженого вчителя  України Залізняка Сергія Володимировича. Майстерня була створена за ініціативою методичного кабінету відділу освіти Комсомольської міської ради  й розпочала свою роботу у травні 2013 року.

У роботі другого  заняття авторської творчої майстерні  взяли участь методист Полтавського інституту післядипломної освіти ім.М.В.ОстроградськогоКучеренко О.В., завідуюча відділом освіти виконкому Комсомольської міської ради Шошина І.В., методист міського методичного кабінету Негода С.І., учителі фізики Полтавської області, адміністрація Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.  Заняття було  присвячене розгляду теми «Створення сприятливих психолого-педагогічних умов розвитку пошуково-пізнавальної активності учнів на уроках фізики та в позаурочний час».

Кучеренко О.В., методист ПОІППО ім.М.В.Остроградського, у вступному слові підкреслив важливу роль  авторської творчої майстерні Заслуженого вчителя  України Залізняка Сергія Володимировича у підвищенні педагогічної майстерності вчителів фізики області.

Шошина І.В., начальник відділу освіти, привітавши присутніх, наголосила на тому, що саме робота таких творчих людей, як учителя фізики Залізняка С.В., сприяє виконанню нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича «Діти – майбутнє України» щодо всебічного розвитку кожної дитини, обласної програми «Полтавщина – дітям!»

А потім почалося чудодійство Заслуженого вчителя України Залізняка С.В. Уже сама тема уроку в 4-Б класі звучала інтригуюче: «Земля – наш дім». Урок складався з чотирьох етапів. Першим етапом була підготовка до старту космічного корабля. На другому етапі діти створювали модель старту ракети. Але особливо захоплюючим був уявний політ у Космосі. Маленькі школярі знайомилися із Сонячною системою, що викликало в них величезну цікавість. І як же добре було після далекої мандрівки знову повернутися на рідну Землю! Саме на цьому етапі уроку діти дізналися про тиск, повітря, магнітне поле. Закінчився урок складанням чудової мозаїки, яка поєднала в єдине два, на перший погляд, зовсім різних слова: фізика й Україна. З повними цікавості оченятами виходили з уроку маленькі школярі. А на зміну їм до кабінету фізики зайшли серйозні старшокласники, для яких проводилося факультативне заняття на тему: «Використання методу аналізу розмірностей при дослідженні фізичних процесів». Під час заняття учні разом з учителем виводили формули й навчалися застосовувати їх на практиці.

Вразила учасників авторської творчої майстерні й екскурсія на ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат». Як зазначила методист міського методичного кабінету С.І.Негода, Сергія Володимировича зв’язують з комбінатом довгі роки співпраці, бо саме на матеріалах ПГЗК будують свої дослідження члени Малої академії наук, науковим керівником яких є Залізняк С.В.

Учасники зібрання високо оцінили роботу авторської творчої майстерні й висловили щире захоплення її керівником, Заслуженим учителем України, учителем фізики Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням економіки та права  Залізняком С.В.