ІДЕЇ М.В.ОСТРОГРАДСЬКОГО ТА СУЧАСНА ОСВІТА

11.10.2013, 11:17

10 жовтня 2013 року на базі гімназії імені В.О. Нижниченка відбулися щорічні педагогічні читання, присвячені М.В.Остроградському, «Ідеї М.В. Остроградського та сучасна освіта».

Відкрила педагогічні читання Негода С.І., методист ММК, яка відзначила, що ідеї, які розвивав М.В.Остроградський ще у ХІХ ст., залишаються актуальними і в наш час.

У своїх виступах учителі ЗНЗ міста Комсомольська демонстрували сучасні підходи до викладання предметів фізико-математичного циклу, використання нових педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

М.В. Остроградський був проти формалізму у викладанні предметів, проти механічного заучування, а за виховання навичок логічного мислення, за практику в математиці. Тож учителі математики і фізики у своїх виступах акцентували увагу саме на цьому.

Так, Пелих Г.О., учитель математики ЗОШ №6, розповіла про створення ситуації успіху на уроках математики, Крамаренко Н.М., учитель математики ЗОШ №1, – про використання технологій продуктивного навчання, Кириченко Т.Г., учитель гімназії імені В.О.Нижниченка, - про використання комп’ютерних мереж у навчальному процесі, Ткаченко Т.В., учитель гімназії імені В.О.Нижниченка, - про формування компетенцій з математики шляхом упровадження інтерактивних технологій, Проненко О.І., учитель фізики ЗОШ №4, - про застосування усних вправ як засобу активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках фізики, Неклеса М.А., учитель ЗОШ №2, - про розвиваюче навчання та методи стимулювання інтересу учнів до навчання математики. Учитель математики ЗОШ №4 Невесела А.П. презентувала навчально-дослідницький проект «Уроки Чорнобиля». Пивовар В.І., учитель НВК ім. Л.І. Бугаєвської,  розповіла про життя Михайла Васильовича зі спогадів його сучасників.

Загалом педагоги міста відзначили, що педагогічна спадщина М.В.Остроградського сповнена ідей, які важливі для розробки нового покоління програм і підручників відповідно до нових Державних стандартів базової і повної загальної середньої освіти. 

                                                                           Негода С.І., методист ММК