ОСВЯЧЕННЯ ТРЬОХСВЯТИТЕЛЬСЬКОГО ХРАМУ В КОМСОМОЛЬСЬКУ

14.10.2013, 13:48

12 жовтня відбулося освячення Трьохсвятительського храму, що розташований біля Дитячого містечка по вул.Леніна.

Урочисте богослужіння та освячення очолив Керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київської Духовної академії і семінарії, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Йому послужували ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії митрополит Полтавський і Миргородський Филип, єпископи Новокаховський і Генічеський Філарет, Кременчуцький і Лубенський Микола, Олександрійський і Світловодський Боголєп, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії архімандрит Веніамін (Погрібний ), викладачі семінарії у священному сані.

Серед запрошених почесних гостей на освяченні були міністр культури України Л.М.Новохатько, голова Київської міської державної адміністрації О.П.Попов, голова Полтавської обласної держадміністрації О.В.Удовіченко, голова Полтавської обласної ради І.М.Момот, міський голова С.А.Супрун, заступник міського голови Ю.М.Муха, секретар Комсомольської міської ради С.О.Калашнік, голова правління ВАТ «Полтавського ГЗК» В.В.Лотоус, ктитор новозбудованого храму В.Д.Дем’янюк, ктитор православного храму О.Г.Мороз, депутати міської ради.

Автори ідеї створення храму – Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський, ректор Полтавської семінарії, і голова Київської міської державної адміністрації О.П.Попов. Спонсором будівництва виступив комсомольчанин В.Д.Дем’янюк. Допомогу в спорудженні храму надали ВАТ «Полтавський ГЗК» в особі В.В.Лотоуса, у благоустрої навколишньої території – міський голова С.А.Супрун, перший заступник міського голови Д.Г.Биков, голова управління житлово-комунального господарства П.Б.Василюк і багато інших прекрасних людей. Архітектором проекту став випускник Полтавської семінарії священик Олександр Кривко, архітектори й інженери підприємства «Сервіс-проект плюс». Роботами по спорудженню храму керував віце-ректор семінарії архімандрит Веніамін (Погрібний).

Храм побудований за зразками староруського зодчества без використання цвяхів. Тільки при монтажі даху використовувалися цвяхи із нержавіючої сталі, що значно підвищить стійкість дахового покриття. Ікони  в храмі й на іконостасі написані студентами іконописного відділення Полтавської семінарії. На зовнішніх стінах у дерев’яних рамах вивішені ікони, надруковані на німецькій плівці, яка не вигорає протягом 10 років. Зовні розміщені ікони для можливості молитви до відкриття й після закриття храму. З боку центральної вулиці комсомольчани завжди зможуть помолитися перед півтораметровою іконою «Спас Нерукотворний». Автором проекту іконостасу і його різьбярем є комсомольчанин Вадим Іщенко, виставки якого неодноразово демонструвалися у виставковому залі Комсомольська й міському краєзнавчому музеї.

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній передав присутнім привітання від Предстоятеля Української Православної Церкви блаженнійшого Володимира, митрополита Київського і всієї України зі святом усіх святих у землях Полтавських просіявших. Наголосив на тому, що храм має особливий статус – семінарський, це головна аудиторія духовної школи. Побажав студентам, щоб Трьохсвятительський храм став справжнім домом, бо саме тут закладається фундамент, на якому буде триматися життя власне і тих людей, які будуть дивитися на них як на посередників між Богом і людьми. Висловив подяку ректору Полтавської місіонерської духовної семінарії митрополиту  Полтавському і Миргородському Филипу за одну з найкращих семінарій і єдину в Україні, що має місіонерський напрямок; побажав, щоб Господь допомагав і укріпляв сили, посилав добрих помічників, щоб завжди відчували любов тих людей, на яких направлене особисте життя. Нехай змилостивиться Господь за молитвами великих святителів Христових – Василя Великого, Григорія Богослова, Іоанна Златоуста, у честь яких освячено цей храм.

Слова привітання і подяки усім, хто долучився до будівництва Трьохсвятительського храму, адресував присутнім міністр культури України Л.М.Новохатько.

Голова Полтавської облдержадміністрації О.В.Удовіченко зауважив, що ця подія є знаковою не тільки для Комсомольська, а й для всієї Полтавської громади. Висловив вдячність за надану можливість людям через присутність у церковній споруді звертатися до Бога, долучатися до  духовних цінностей нашого народу, усієї слов’янської спільноти. Привітав усю громаду Комсомольська із святковою подією в житті й подякував митрополиту Полтавському і Миргородському Филипу за розбудову церковних споруд, за Боже слово, яке несе він  Полтавською землею.

Голова Київської міської державної адміністрації О.П.Попов нагадав, як 19 років тому в місті освячували Свято-Миколаївський собор. Ця подія поклала початок відродженню православної віри в Комсомольську. А сьогодні уже працює одна з найкращих Полтавська місіонерська духовна семінарія, всеукраїнський навчальний заклад, тисячі випускників якого уже служать Православній Церкві України. Висловив вдячність тим, хто вкладає свої можливості у розвиток православної віри: за ці роки в місті з’явилися нові храми – храм у селі Келеберді, збудований за кошти сім’ї О.Г.Мороза, Трьохсвятительський храм – споруджений на кошти родини В.Д.Дем’янюка. Усім комсомольчанам побажав щастя й благополуччя у сім’ях, злагоди, добра й любові.

Міський голова С.А.Супрун зауважив, що Комсомольськ має потужний осередок розвитку духовності й культури – Полтавську місіонерську духовну семінарію. Побажав Комсомольській громаді Божої благодаті, любові й добробуту в кожну оселю. Висловив слова подяки шанованим гостям, які приїхали розділити радість свята.

Митрополит Полтавський і Миргородський Филип запросив Владику Антонія до вручення нагород. Грамотою Предстоятеля Української Православної Церкви, митрополита Київського і всієї України Володимира на увагу до церковних заслуг, орденом УПЦ Святого апостола Іоанна Богослова нагороджено архімандрита Веніаміна (Погрібного); Грамота за заслуги перед УПЦ, орден УПЦ Святого благовірного князя Ярослава Мудрого вручено В.Д.Дем’янюку; Грамотою за заслуги перед УПЦ, орденом Преподобних Антонія та Феодосія Печерських І ступеня нагороджений В.В.Лотоус. Грамоти Предстоятеля Української Православної Церкви, митрополита Київського і всієї України Володимира благословення за старанні труди на славу святої церкви з ласки Божої видані міському голові С.А.Супруну, П.Б.Василюку, священику Олександру Кривку, В.В.Іщенку.

Віце-ректор семінарії архімандрит Веніамін (Погрібний) висловив щиру сердечну подяку В.Д.Дем’янюку і подарував святу ікону сімейну, де зображені святі, імена яких носять члени сім’ї. Ікони Архангела Михаїла, Святителя Миколая, написані в Полтавській духовній семінарії, подарували  поважним гостям.