Інформація!

16.10.2013, 10:22

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків  на виробництві та професійних захворювань у м. Комсомольську Полтавської області інформує:

По місту Комсомольську за за 9-ть місяців   2013 року  сталося -13  нещасних випадків на виробництві, з них - один випадок    зі смертельним  наслідком,який стався   на ВАТ “Рижевський гранкар”єр”. В порівнянні з таким же періодом  2012 року ,де  сталося  16 нещасних випадків на виробництві, два   випадки  смерті, але, не пов»язаних з  виробництвом ,( смерть  настала від загального захворювання); 

В відсотках  - 72,7%  травмованих  -це  чоловіки;   27,3 %  -жінки.

 Згідно  проведеного аналізу причин нещасних випадків на виробництві, на яких складено акти за  формою Н-1  за 9-ть місяцв  поточного року,  по видам  подій, що призвели до нещасних випадків   розподіл у відсотках :

  • -45,4 % - дія предметів та деталей,  що рухаються, розлітаються, обертаються;
  • -27,3% - падіння потерпілого;
  • - 9,1 % - ураження електричним струмом;
  • -9,1% - падіння устаткуванн я (обладнання) або їх конструктивних елементів;
  • - 9,1 % -дія підвищени х температур ( крім пожеж).

Стан виробничого травматизму  відповідно до галузей економіки  зазначається:

  • -         63,6 %  -видобуток залізної руди;
  • -         9,1% - будівництво житлових і нежитлових будівель.
  • -         9,1% -виробництво  хліба та хлібобулочних виробів;
  • -         9,1% - добування піску, гравію, глини і коаліну;
  • -         9,1%- виробництво інших металевих виробів.

 За  даними міської  СЄС  в місті Комсомольську  працюють в шкідливих умовах праці- 8833 працівника, в тому числі  - 2844 жінок.

За  9-ть місяців 2013 року  страховим експертом  відділення Фонду  було обстежено  36 підприємств міста, щодо створення  здорових та безпечних умов праці, з  яких  два підприємства  перевірено  сумісно з представниками Держгірпромнагляду,  з них  3- позапланові та 33- планових перевірок. В ході проведених перевірок  було виявлено -333 порушення  законодавчих  актів з охорони праці, видано -36 подань Усі  виявлені  порушення під час перевірок,  усуваються   роботодавцями  своєчасно,  та подаються  відповіді  про їх виконання. 

Фахівцями відділення Фонду  постійно надаються консультації з деяких питань  розслідування та ведення  обліку нещасних випадків, професійних захворювань на виробництві, які  допомагають в формуванні документів  та отриманню  страхових виплат потерпілим.

З 01 травня 2013 року на базі  відділення Фонду  діє «Консультаційний центр з надання допомоги з питань охорони праці та соціального страхування підприємствам, установам, організаціям  міста, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання»,  прийом ведеться  щопонеділка. 

Відділення  Фонду  в своїй  роботі постійно  співпрацює з інспекторами Держгірпромнагляду Полтавської  та Дніпропетровської областей, з міською СЄС, з інспекторами  ДПН м. Комсомольська  МВ ГУ МНС України  в Полтавській області , з представниками  міської прокуратури,  УПСЗН, які беруть участь в перевірках та надають кваліфіковану  методичну допомогу з питань охорони праці, оплати праці, атестації  робочих місць, гігієни праці, проведення медичних оглядів  працівників  та  інших соціальних питань.

Відділення Фонду обслуговує  309 потерпілих на виробництві від трудового каліцтва та професійних захворювань ( та членів їх сімей), з них -119 інвалідів. За 9-ть місяців поточного року  птерпілим виплачено страхових виплат на суму -4  млн. 195,6  тис.грн. ,в тому числі- щомісячна страхова виплата потерпілим — 3 млн.196,8 тис.грн., щомісячна страхова виплата особам, які мають на це право в разі смерті потерпілого — 348,1 тис.грн. Та витрати на медичне обслуговування потерпілих склали — 28,1 тисяч  грн. Заборгованості по  страховихм  виплатам  не має.

Начальник  відділення
В.М. Терещенко