ДБАЄМО ПРО МАЙБУТНЄ

16.10.2013, 13:52

Батьківство – це не тільки виконання батьківських обов’язків та здійснення своїх інстинктивних вчинків та вмінь, які ми часто, як вже говорилося набуваємо у своїй сім’ї. Часто нам здається, що коли ми будемо робити все, як робили наші мама й тато, чи будемо робити навпаки, тому що вони робили щось не так, ми добре виховаємо своїх дітей. Але чомусь все йде не так, діти створюють усе нові й нові проблеми, і ми часто відчуваємо себе безпорадними. На цьому шляху, шляху пошуку відповідей на важкі запитання виховання дітей, дуже корисно познайомитися зі стадіями розвитку дитини, зрозуміти, що на цих стадіях людина проходить різні радощі та труднощі і, подорожуючи разом з дитиною країною розвитку, ми можемо закласти фундамент її самовизначення та щасливої долі

 

За останні роки проблемним залишається питання соціального  сирітства в Україні. Причиною цьому є непідготовленість молоді до самостійного  життя та створення сім’ї, брак досвіду виховання дітей, негативний досвід батьківської сім’ї, втрата моральних та сімейних цінностей.

 

Для вирішення цих проблем, з метою попередження раннього соціального сирітства та підвищення виховного потенціалу батьків, центри соціальних служб проводять системну роботу з молодими батьками, в тому числі з вагітними жінками, породіллями та членами їх сімей.  

 

Втілюючи в життя  соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки в КП при пологовому відділенні Комсомольської міської лікарні проводяться лекції та бесіди щодо профілактики безвідповідального батьківства. Чергова лекція відбулася 17 жовтня 2013 року з теми «Щаслива подія». Проводив цю роботу  залучений спеціаліст, практичний психолог Ольховська Н.М.

 

Вагітні жінки та породіллі із зацікавленістю слухали лекцію, задавали питання щодо розвитку дитини,  стосунків між батьками та зі старшими дітьми після народження дитини, за потребою зверталися за індивідуальними консультаціями.

 

Усе частіше спостерігається  підвищення  інтересу батьків до майбутнього своїх дітей, покращення якості сімейного життя.