ДБАЄМО ПРО МАЙБУТНЄ

17.10.2013, 14:35

Плідна співпраця та порозуміння міської влади і керівництва бюджетоутворюючих підприємств нашого міста – ВАТ «Полтавський ГЗК» та ТОВ «Єристівський ГЗК» – забезпечують можливість загальноосвітнім закладам працювати в рамках наступності, впроваджувати інноваційні технології в освітній процес. Свідченням того є створення сучасних кабінетів для навчання учнів у кожній школі. Днями один із таких – кабінет наук про землю – урочисто відкрили в НВК ім. Л.І.Бугаєвської (директор А.М. ТУЗІКОВА). Почесну місію перерізання стрічки виконали міський голова С.А. СУПРУН, начальник міськво І.В. ШОШИНА та директор з управління персоналом та побутом ПГЗК О.П. БОЙЧЕНКО.

На захід завітали представники міської влади, депутатського корпусу, Полтавського ГЗК, міського відділу освіти, міського методичного кабінету та інші. Ідея створення в НВК кабінету наук про землю належить учителю географії та економіки М.В. БОГДАНОВІЙ-ПОРТЯНІЙ та вчителю географії Б.В. ПОРТЯНОМУ. Її реалізація відбулася завдяки фінансовій підтримці Благодійного фонду «Полтавський ГЗК». Кабінет обладнано 30 ноутбуками, інтерактивною дошкою, інтерактивним глобусом, який надає учням інформацію трьома мовами – російською, англійською та німецькою. Крім того, у ньому розміщено панораму  технологічного циклу видобутку і збагачення  залізної руди, зразки техніки, яка працює на комбінаті, колекцію мінералів, географічні карти. У цьому кабінеті проходять класні години для учнів старших класів за темою «Краєзнавство», для учнів 5-8 класів – «Природа та історія нашої держави», для молодших класів – «Природознавство», уроки географії.

Скориставшись тим, що в школі з’явився такий кабінет, а в місті є гірничозбагачувальний комбінат, на початку другої декади жовтня учні 10-го класу взяли участь у V Всеукраїнському турнірі бізнес-проектів і стали переможцями серед 27 учнівських  команд із 14 областей України. Як повідомив один із керівників проекту Б.В. Портяний (співкерівник – М.В. Богданова-Портяна), за умовами турніру треба було не лише запропонувати цікаву ідею, а й уміло її захистити, використовуючи при цьому термінологію з даної тематики. Школярі блискуче впоралися з цим завданням. До того ж, вони використали у бізнес-проекті  місцевий матеріал. Враховуючи останнє, спонсори нагородили учнів за національну ідею та патріотизм.

У чому ж полягає актуальність ідеї, яку запропонували учні у своєму проекті? У залізній руді, яку видобувають у кар’єрі ГЗК, є залізорудний мінерал джеспіліт. Він має незначний вміст заліза (33- 36%) і тому потрапляє на відвали кар’єрів. Юні бізнесмени пропонують відбирати кращі зразки джеспіліту і пускати їх у виробництво – виготовляти ювелірно-художню та оздоблювальну продукцію. Для розробки та апробації технологій видобутку, розробки та використання нових матеріалів, для підвищення інноваційного, інвестиційного та промислового потенціалу України  учні пропонують створити корпорацію каменю джеспіліт. Вони  обґрунтували економічну ефективність своєї ідеї і впевнені, що її можна втілити в життя.

Міський голова С.А. Супрун був приємно вражений можливостями учнів, школи, тож щиро подякував усім, хто причетний до цієї доброї справи. «Я пишаюся тим, що в Комсомольську є можливості створювати гідні умови для розвитку освітньої галузі, дбати про гарне майбутнє для наших дітей», – наголосив Сергій Андрійович. Директор з управління персоналом та побутом ПГЗК О.П. Бойченко підкреслила, що стратегія підприємств групи FERREXPO націлена на інвестування у розвиток шкіл, навчальних закладів, які готують спеціалістів для гірничодобувної та металургійної галузі, створення індивідуальних програм навчання. Олена Петрівна висловила вдячність освітянам за те, що вони крокують в ногу з часом. Начальник міськво І.В. Шошина щиросердно подякувала міській владі, керівництву ГЗК, батькам учнів за те, що освітяни Комсомольська стабільно працюють, мають достойну фінансову підтримку і зауважила, що в місті успішно реалізуються ініціативи Президента України В.Ф.ЯНУКОВИЧА щодо створення найкращих умов для навчання наших дітей.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.

Фото автора.