Актуальний діалог

18.10.2013, 14:39

Вже стало доброю традицією щороку проводити зустрічі очільника міста з авангардною частиною молодих лідерів. Адже саме молодь є тим потенціалом, який визначає розвиток суспільства. від їхньої життєвої позиції та конкретних кроків залежить майбутнє України.

У черговий раз наприкінці минулого тижня у малій залі міської ради  відбулася зустріч міського голови С.А. СУПРУНА та його заступника Н.Д. УГНІЧЕВОЇ з представниками учнівського та студентського самоврядування, членами дитячих та молодіжних громадських організацій – Парламенту дітей, Дитячої ради і Молодіжного депутатського клубу. Понад годину тривав цікавий діалог першого керівника міста з ініціативними, активними під-літками та молоддю, які вірять у свої власні сили, впроваджують у життя гарні ідеї, роблять корисні і добрі справи на благо територіальної громади рідного Комсомольська.

З 1997 року наше місто впевнено взяло курс на розвиток молодіжної політики, залучення молоді до життя територіальної громади, визнання права молодих людей бути рівноправними партнерами у формуванні завдань з розвитку міста. Цей нелегкий шлях влада і молодь долали разом. Органи місцевого самоврядування працюють з молоддю на партнерських засадах у вирішенні її ж проблем. «Сьогодні я пишаюсь результатами роботи влади та громади у напрямі формування надійного кадрового резерву управління на будь-якому рівні. Молоді люди нашого міста у тісній співпраці з міською радою, виконавчим комітетом по-діловому планують молодіжне життя в Комсомольську, їх пропозиції знаходять підтримку серед комсомольчан», – зазначив С.А.Супрун.

Наша молодь є активним учасником громадського життя, має всі можливості для реалізації свого потенціалу, своїх ідей та проектів. Щороку на сесії міської ради затверджується перелік проектів щодо реалізації програми розвитку молодіжної політики в місті. Натхненником і головним координатором реалізації масштабних молодіжних проектів є відділ у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Комсомольської міської ради (очільник Т.В. ОРОБЧЕНКО). У своєму зверненні до молодіжного зібрання Сергій Андрійович щиро подякував підліткам і молоді за небайдужість до вирішення проблем громади, молодіжного середовища, запевнив молодих людей у тому, що вони знайдуть підтримку в реалізації власних проектів, спрямованих на покращення громадського життя міста, та виявив готовність до актуального, конструктивного діалогу з молодіжними лідерами.

– Сергію Андрійовичу, чи корисна, на Вашу думку, для громади нашого міста діяльність дитячих та молодіжних громадських організацій?

– Звісно, так. Молодь є активним учасником розвитку територіальної громади. Саме в громадських організаціях формується майбутній кадровий потенціал управління громадою. На сьогодні ми маємо молодіжних лідерів, які реально беруть участь у формуванні міського бюджету, визначають пріоритети розвитку молодіжної політики в Комсомольську. До реалізації проектів залучено багато підлітків, учнівської та студентської молоді, і від молодіжних ініціатив отримує позитивний результат вся громада.

– Які заходи для покращення екології території міста плануються на наступний рік?

– На екологічний стан нашої території істотно впливає діяльність підприємств гірничодобувної промисловості. Але на цих комбінатах відповідально працює екологічна служба: виконуються всі необхідні заходи, щоб зменшити негативний вплив від результатів діяльності ГЗК. У міському бюджеті є екологічний фонд, у якому на заходи екологічного спрямування передбачено близько 70 млн грн. Він більший, ніж весь екологічний фонд нашої області. Ми висаджуємо дерева, кущі, будуємо насосні станції для перекачування побутових стоків, будуємо каналізаційні системи в мікрорайонах приватної забудови, ремонтуємо сміттєпроводи в житловому фонді, купуємо сучасні контейнери для збирання твердих побутових відходів, маємо перспективи щодо будівництва сортувальної лінії твердих побутових відходів і таке інше.

– Чому кращим учням не виплачується стипендія, і чи є це в планах міської влади?

– Стипендія кращим учням не передбачена ні державними, ні місцевими  органами влади. Натомість міська влада підтримує обдарованих та успішних учнів і робитиме це й надалі. Згідно з програмою пошуку, навчання та підтримки обдарованої молоді, з 2005 року кращим учням-переможцям обласних і всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів та переможцям обласних та Всеукраїнських конкурсів-захистів навчально-дослідних робіт МАН України, а з 2008 року – учням-переможцям просвітницьких та спортивних конкурсів різних рівнів, ініційованих МОН України, виплачується одноразова матеріальна допомога, їх вшановують на щорічній церемонії нагородження «Твоє майбутнє, Комсомольськ». З 2011 року за рахунок коштів Благодійного фонду «Полтавський ГЗК» одноразова матеріальна допомога надається переможцям (І місце) міських олімпіад тощо.

– Чи планується проведення влітку громадських робіт для учнів старших класів і студентів Комсомольського політехнічного технікуму?

– Так, плануємо і передбачаємо для цього кошти в міському бюджеті. Це, в першу чергу, для дітей із малозабезпечених сімей, сімей, які потрапили у складну життєву ситуацію. На жаль, немає можливості забезпечити такою роботою усіх бажаючих.

– Чи є можливість передбачити кошти у міському бюджеті на 2014 рік для встановлення радіовузлів у школах?

– Треба спочатку спробувати це зробити в одному навчальному закладі. Подивитися, наскільки це потрібно школі. Якщо експеримент буде вдалим, це можна буде зробити в усіх навчальних закладах.

– Якими досягненнями найбільше пишаєтесь, перебуваючи на посаді очільника міста?

– Я пишаюся тими людьми, з якими я працюю. Без них – розумних і працьовитих – нічого б не було. Досягнення міста – це заслуга людей. Сьогодні є чим пишатися Комсомольську: гарними показниками соціально-економічного розвитку, лідерством щодо найкращого благоустрою та охорони громадського правопорядку, озелененням та освітленням вулиць тощо.

– Чи здійснюється реалізація соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в нашому місті?

– Добре, що молодь цікавиться цим питанням. Переважно всі ініціативи глави держави спрямовані на покращення соціальних стандартів життя усіх верств населення нашої країни і, перш за все, – дітей. Президент України робить все, щоб ми підписали Угоду про асоціацію з ЄС, щоб ми мали європейські стандарти життя.

Насамкінець зустрічі перший керівник міста поінформував присутніх  про те, що Комсомольська міська рада стала переможцем загальноукраїнського проекту «Екологія довкілля та природокористування в Україні 2013р.» у номінації «Краща екологічно-відповідальна державна установа України», а також, що ВАТ «Полтавський ГЗК» на всеукраїнському рівні визнано екологічно-відповідальним підприємст-вом. Підтвердження останнього можна знайти на сторінках видання «Екологія довкілля та природокористування».

С.А. Супрун подякував молодіжному зібранню за цікавий діалог та побажав кожному досягнення заповітних мрій, успішної реалізації життєвих планів і плідної праці на благо рідного міста та  країни у цілому.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.

Фото автора.