НА КООРДИНАЦІЙНІЙ НАРАДІ ПІДНІМАЛОСЯ ПИТАННЯ ПРОТИДІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ, ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/ СНІДУ ТА БОРОТЬБИ З НАРКОМАНІЄЮ

7.11.2013, 14:31

6 листопада у малій залі виконкому Комсомольської міської ради заступник міського голови Н.Д.Угнічева зібрала членів міської надзвичайної протиепідемічної комісії, координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією на чергове робоче засідання.  

 

Про стан захворюваності на туберкульоз у м. Комсомольську за 10 місяців 2013 року проінформувала завідуюча епідеміологічним сектором Комсомольського міськрайонного Управління Держсанепілслужби у Полтавській області А.В.Волик. Антоніна Володимирівна доповіла голові комісії про зниження рівня захворюваності на туберкульоз протягом звітного періоду на 15,3% по відношенню до аналогічного періоду минулого року. Натомість, по місту спостерігається ріст захворюваності на відкриту форму туберкульозу на 2 випадки. У Комсомольському виправному центрі управління Державної пенітенціарної служби України (№ 136) виявлено 2 хворих осіб, яких було проліковано стаціонарно. Випадків захворювань на туберкульоз серед дітей не зареєстровано. На обліку у дитячого фтизіатра знаходиться 356 тубінфікованих, «віражних» дітей. За 10 місяців 2013 року на облік взято 70 дітей з первинним тубінфікуванням. Даний показник виріс по відношенню до показника за 10 місяців минулого року на 34,6%. Протягом 10 місяців 2013 року 18 дітей, які стоять на обліку у фтизіатра, отримали санаторно-курортне лікування. У Комсомольську 8 школярів забезпечено додатковим харчуванням. Натомість, діти, які відвідують дошкільні навчальні заклади міста, не отримують такого харчування. У зв’язку із цим заступник міського голови Н.Д.Угнічева доручила начальнику управління охорони здоров’я Ю.В.Ковпаку відпрацювати з юридичним відділом виконкому Комсомольської міськради механізм забезпечення вихованців ДНЗ міста додатковим харчуванням у разі потреби. Відповідно до міської програми протидії туберкульозу на 2013 рік з міського бюджету використано кошти на суму 4005,4 грн. на придбання рентгенплівки, хімреактивів, полівітамінів. За рахунок державного бюджету на суму 9337,19 грн. отримано медикаменти, вакцина БЦЖ, шприци. У ході засідання А.В.Волик запропонувала розглянути можливість обладнання холу поліклініки екранованими бактерицидними лампами.  

 

Присутні заслухали також звіт фтизіатра міської лікарні О.О.Лозу про динаміку захворюваності на туберкульоз та виконання плану флюорографічного обстеження населення, туберкулінодіагностики, вакцинації БЦЖ серед дитячого населення за 9 місяців 2013 року.

 

Начальник аналітичного відділу управління охорони здоров’я  В.О.Дудник повідомив присутнім про хід виконання обстеження населення та сіл Дмитрівської сільської ради на туберкульоз пересувним флюорографом. Всього було здійснено 667 таких обстежень.

 

Завідуюча інфекційною службою міської лікарні А.О.Замш на засіданні координаційної ради говорила про стан епідемічної ситуації у Комсомольську по захворюваності на ВІЛ-інфекції/СНІД, проаналізувала роботу кабінету «Довіра» міської лікарні. За 10 місяців 2013 року на облік взято 10 ВІЛ-інфікованих осіб, у тому числі дитина, народжена від ВІЛ-інфікованої матері. Протягом звітного періоду у місті на ВІЛ обстежено 1733 осіб, з них виявлено ВІЛ позитивний результат у 7 чоловік. В основному це люди із ризикованою статевою поведінкою, особи, які мали статеві контакти із ВІЛ-інфікованими. Даний факт є тривожним, бо у групу ризику, насамперед, потрапляють молоді активні та соціально адаптовані люди.

 

О.М.Третяков, головний лікар Комсомольського ЦПМСД доповідав присутнім про результати роботи відділення замісної підтримуючої терапії у місті.

 

У ході засідання всі питання порядку денного було розглянуто, затверджено проект рішення щодо напрямків подальшої роботи з профілактики захворювань на туберкульоз, проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення та учнівської молоді з питань попередження наркоманії та ВІЛ-інфекції/СНІДу, пропаганди здорового способу життя.