СВЯТО ПЕРШОЇ МІЛЬЯРДНОЇ ТОННИ РУДИ У КОМСОМОЛЬСЬКУ

11.11.2013, 11:20

Видобуток першої мільярдної тонни руди – це тріумф всього трудового колективу декількох поколінь ВАТ «Полтавський ГЗК».

Неординарна подія сталася о 5.50 ранку 26 жовтня 2013 року: з глибини 170-180 метрів у кар’єрі Дніпровського рудоуправління було вилучено ювілейну мільярдну тонну залізної руди. З нагоди такого виробничого успіху 8 листопада 2013 року комсомольчани у першій половині дня відвідали урочистий мітинг, на якому керівництво комбінату і міста відкрили пам’ятний знак «Перша мільярдна тонна руди», а у другій половині зібралися у великій залі Палацу культури та творчості на святковий концерт, щоб розділити разом радість від досягнення такого історичного результату.

З нагоди свята до Комсомольська із самими щирими побажаннями та вітаннями завітали народний депутат України Костянтин Жеваго,  губернатор Полтавської області Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус, голова наглядової ради Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Микола Горошко, заступник голови наглядової ради Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, Почесний громадянин м. Комсомольська Володимир Бадагов, міський голова Сергій Супрун та інші почесні гості.

Костянтин Жеваго висловив щиру вдячність ветеранам ВАТ «Полтавський ГЗК», які будували і піднімали підприємство в радянські часи, долали усі труднощі і негаразди, тим, хто підхопив виробничу естафету сьогодні. «Видобуток мільярдної тонни руди – важливий і значимий результат для підприємства, міста, регіону і, безсумнівно, держави! Дякую вам за щоденну сумлінну працю, бажаю здоров’я, сімейного тепла, радості, благополуччя,» - зазначив народний депутат.

Голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус, голова наглядової ради Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Микола Горошко, заступник голови наглядової ради Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, Почесний громадянин м. Комсомольська Володимир Бадагов подякували працівникам за невтомну працю, відповідальність, терпіння та гарні результати і нагородили кращих робітників гірничо-рудної галузі ВАТ «ПГЗК».

Олександр Удовіченко від імені усієї Полтавської громади, від обласної виконавчої влади привітав гірників і жителів славного м. Комсомольська зі значимим рубіконом, святковою подією, виказав упевненість у тому, що у такого потужного підприємства попереду ще багато мільярдів видобутку, висловив гордість, що на Полтавській землі успішно працює такий промисловий гігант, колектив людей, які прославляють регіон і Україну. Голова Полтавської облдержадміністрації низько вклонився будівникам комбінату і міста, закликав присутніх підтримувати один одного, робити все для того, щоб візитівка Полтавщини – гірничо-збагачувальний комплекс Комсомольська був завжди у авангарді і в Україні і у всьому світі.

Іван Момот передав щирі вітання, слова вдячності за труд і славу, побажання добра, міцного здоров’я, щастя від депутатів обласної ради. Полтавські гості вручили гірникам Почесні грамоти облдержадміністрації та облради.

Міський голова Сергій Супрун сказав: «Я пишаюся, що живу сьогодні у нашому місті. У 1982 році, коли було видобуто 250 млн. тонн руди, я приїхав працювати у Комсомольськ. За цей період місто не втратило свої позиції, а утримало потужний потенціал. Це стало можливо завдяки злагодженості дій, професійності і далекоглядності тих, хто стоїть у керма і на сьогоднішній день, працьовитості, витривалості і силі волі робітників. ВАТ «ПГЗК» стабільно наповнює кошик міського бюджету, завдяки чому місту вдається  утримувати на гідному рівні соціальні стандарти відповідно до вимог часу, життя, завдань Президента України В.Ф.Януковича. З радістю повідомляю вам про чергову перемогу Комсомольська на теренах України на конкурсі серед міст найкращого благоустрою та охорони громадського порядку». Очільник міста побажав процвітання Комсомольську, нових трудових звершень колективу комбінату, щастя і злагоди городянам.

У фойє Палацу культури та творчості на глядачів очікувала виставка промислового живопису з фондів музею ВАТ «ПГЗК». У ході святкової програми на широкому екрані демонстрували фільм про технологічний процес виробництва на ВАТ «Полтавський ГЗК», фотографії працівників, життя яких нерозривно пов’язане з історією комбінату. Ведучі крок за кроком зупинилися на важливих історичних етапах розвитку підприємства.

На честь гірників лунали слова подяки, голосні овації, душевні пісні, для них із запальними танцями виступили мистецькі колективи Палацу культури та творчості, гарний настрій вирував у залі. На довгу пам'ять про урочисту історичну подію кожному глядачеві вручили подарунки: презентаційні матеріали про ВАТ «Полтавський ГЗК». Трудовим колективом ВАТ «ПГЗК» досягнуто і відсвятковано визначний рубіж, час іти до нових перемог!