«ЦЕНТР МУНІЦИПАЛЬНОГО РОЗВИТКУ» РЕАЛІЗУЄ У МІСТІ ПРОГРАМУ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ ІНВАЛІДІВ

15.11.2013, 10:11

У Комсомольську в рамках виконання соціальної ініціативи Президента України Віктора Януковича щодо розвитку громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики активно працюють громадська рада при Комсомольській міській раді, інститути громадянського суспільства.

Зокрема, громадська організація «Центр муніципального розвитку» реалізує у місті Програму реабілітації дітей інвалідів, мета якої - надати змогу дітям інвалідам подолати труднощі розвитку, засвоїти побутові та соціальні навички, розвинути свої здібності, повністю або частково інтегруватись у соціальне життя суспільства. Організація намагається допомогти батькам освідомити суть проблеми своїх дітей, перетворитися на активного учасника реабілітаційного процесу.

У рамках міської програми діти-інваліди Комсомольська проходять реабілітацію у Кременчуцькому центрі соціальної реабілітації, що щорічно затверджується депутатами на сесії Комсомольської міської ради. Фінансування програми здійснюється Благодійним фондом «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», засновниками якого є народний депутат України Костянтин Жеваго, голова правління ВАТ «ПГЗК» Віктор Лотоус. Тільки у 2013 році фондом на реалізацію програми виділено 270 609,65 грн.

На утримання і розвиток Кременчуцького центру соціальної реабілітації з бюджету виділено 82 000,00 грн.

У центрі діти і їх батьки також отримують послуги лікаря педіатра, лікар-невропатолога, лікаря-ортопеда. У 2013 році діти-інваліди отримали наступні послуги:

• Загальний десятиденний масаж - 13 дітей;
  • Послуги логопеда - 3 дітей;
  • Послуги психолога - 36 дітей;
  • Гідрокінезоторапія (басейн) - 18 дітей;
  • Послуги фізреабіліталога (зал ЛФК) - 20 дітей;
  • Сенсорна кімната (психологічна корекція) - 28 дітей;
  • Послуги фітпроцедурного кабінету - 36 дітей.

Завдяки реалізації ряду проектів дітки влилися у суспільне життя: побували у боулінг- клубі, ресторані, супермаркетах, виставковій залі, на екскурсіях у зоопарку у с. Озера, здійснили прогулянку по Дніпру на катері. Маленькі пацієнти мають можливість відвідувати кабінет інформатики, займатися в ізостудії, для них організовують музичні заняття, заняття з іпотерапії, орігамі.

«Центр муніципального розвитку» в рамках співпраці із бургомістром Райнером Штольцом (м. Штоки, Німеччина) започаткував програму соціальної реабілітації дітей Кременчука у Німеччині. Починаючи з 2009 року за Програмою оздоровлено 10 дітей-інвалідів з Комсомольська.

Керівник міської програми реабілітації дітей-інвалідів Л.І.Хиль