«В центрі уваги-вихователь! В центрі уваги вихователя-дитина!»

15.11.2013, 15:19

Ваша сила — віра в себе.

 Ваша свобода — відповідальність за власний розвиток.

  Ваші здібності — культура самостворення.

    А. Смоловик

 Проблема професійного розвитку педагога-новатора, росту його професійно значущих особистісних якостей, здібностей, знань і умінь є досить актуальною у теперішній час. Адже від цих показників педагога залежить адаптація до професійної діяльності, ефективність навчально-виховного процесу, задоволеність працею. Постійна самоосвіта, професійний розвиток вихователів  має позитивно впливати на якість знань, умінь і навичок вихованців.

Саме тому в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича 14.11.2013р. на базі дошкільного навчального закладу «Попелюшка» відбувся семінар-практикум з елементами методичного тренінгу для вихователів міста.  Його учасники вели жваву дискусію щодо професійно значущих  якостей  особистості педагога дошкільного закладу та  вирішували питання якості дошкільної освіти через призму його педагогічної майстерності та професійності.

Метою проведення  було удосконалення власних професійно значущих якостей та здібностей педагогів, усвідомлення значення власного професійного іміджу та оволодіння практичними навичками. Адже жодна інша професія не ставить таких вимог до людини, як професія педагога,  вихователя. Педагог зобов’язаний бути яскравою, неповторною особистістю, носієм загальнолюдських цінностей, глибоких і різноманітних знань, високої культури; прагнути до втілення в собі людського ідеалу. В процесі семінару було визначено, що для успішної діяльності педагога, йому потрібні такі здібності, як організаторські, дидактичні, перцептивні, комунікативні, дослідницькі, науково-пізнавальні. Та найголовнішою для вихователів дошкільнят є, безперечно, любов до дітей.

 Цікавий зміст та різноманітні форми роботи тренінгу допомогли краще усвідомити учасникам  значення власного професійного іміджу, спрогнозувати результати удосконалення професійно значущих якостей, їх вплив на покращення  навчально-виховного процесу в цілому.

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                Войтович Б.П., методист ММК