ЦД та ЮТ – ОСЕРЕДОК РОЗВИТКУ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

25.11.2013, 11:25

Указом Президента України В.Ф. ЯНУКОВИЧА 2013 рік оголошено Роком дитячої творчості. Мета заходів, які проводяться цьогоріч, – сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їхнього творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення та підтримка талановитих і обдарованих дітей, організація змістовного дозвілля, удосконалення виховної роботи та розбудова системи позашкільної освіти. На виконання соціальних ініціатив Глави держави «Діти – майбутнє України» виконавча влада в регіонах сприяє збереженню, розширенню та популяризації  мережі позашкільних навчальних  закладів (центрів, гуртків, секцій).

Не є винятком і Комсомольськ. Днями у ЦД та ЮТ відбувся міський семінар-практикум «Партнерство загальноосвітніх та позашкільних закладів міста через розвиток творчого потенціалу лідерів учнівського самоврядування». Головне завдання зібрання – організація змістовного дозвілля дітей та підлітків нашого міста. Учасниками заходу були представники органів учнівського самоврядування загальноосвітніх закладів міста, дитячих громадських організацій «Дитяча рада» та «Парламент дітей», заступники директорів ЗОШ з навчально-виховної роботи. На зібрання прибули            в.о. начальника міського відділу освіти виконавчого комітету Комсомольської міської ради П.І. ХОХУЛЯ, методист міського методичного кабінету Л.О. ЩЕРБИНА, начальник відділу у справах сім’ї та молоді міськвиконкому Т.В. ОРОБЧЕНКО, головний спеціаліст даної структури    О.І.ЗНАХАРЄВА, спеціаліст відділу Т.С. ОМЕЛЬЧЕНКО та інші.

Вітаючи учасників семінару-практикуму, П.І. Хохуля зазначив, що в Полтавській області мережею позашкільних навчальних закладів охоплено 71% учнів, у Комсомольську усіма формами позашкільної освіти охоплено 68,9% дітей та підлітків. Перед виконавчими органами місцевих влад керівництво Полтавської ОДА ставить завдання збільшити відсоток дітей, які відвідують позашкільні навчальні заклади. «Якщо в області цьогоріч цей показник збільшився на 8%, то у нашому місті він залишився без змін. Наше завдання – розказати дітворі про гуртки, секції, які працюють для них, зацікавити їх, щоб якомога більша кількість школярів прийшла до позашкільного навчального закладу розвивати свої здібності та таланти, змістовно проводити своє дозвілля», – наголосив П.І. Хохуля.

Директор Комсомольського міського центру дитячої та юнацької творчості Н.А. САКУН повідомила, що на сьогодні у позашкільному навчальному закладі працює 27 гуртків різних напрямів. Тут, відповідно до своїх бажань і інтересів, діти мають можливість змістовно проводити вільний час, займатися художньою й технічною творчістю, туристсько-краєзнавчою, еколого-натуралістичною діяльністю, спортивною, дослідницькою роботою. До того ж, діти, які відвідують заклад, отримують свідоцтво про позашкільну освіту. Відвідування гуртків у ЦД та ЮТ безкоштовне. У процесі проведення колективного дозвілля у дітей зростає ступінь консолідації, стимулюється трудова активність, формуються активна життєва позиція, норми поведінки в суспільстві.

Учасники семінару-практикуму переглянули цікавий відеофільм про діяльність Центру під назвою «ЦД та ЮТ – це країна,  творчості, ЦД та ЮТ – це країна мрій”, ознайомилися з основними формами й методами організації вільного часу учнівської молоді, роботою табору відпочинку для дітей «Дружба», який щоліта функціонує на базі позашкільного закладу.

Особливо здивувала та зацікавила учасників заходу панорама майстер-класів, яку люб’язно запропонували керівники гуртків центру. Так, керівник гуртка «Чарівні барви» А.А. ЧАПАЛА запропонувала виготовити витинанки, керівник гуртка «Авіамодельний» О.О.СОРОКІН вчив конструювати планер, керівник гуртка «Творча майстерня» Д.В. ПОНЯТОВА ознайомила всіх бажаючих з технікою створення мозаїчних картин, керівник гуртка «Оригінальні штуки» Є.В. ПОЛОЗУН навчала техніці виготовлення дівочих прикрас для волосся. Крім того, заступники директорів міських ЗОШ мали чудову нагоду виготовити ляльку  із застосуванням скульптурно-текстильної техніки, а представники учнівського самоврядування – стати активними учасниками психологічного тренінгу «Ключі життєвого успіху», який провела Л.Л. Ніколаєва.

Додав гарного настрою та порадував усіх присутніх чудовий концерт творчих колективів ЦД та ЮТ. Завершальним акордом  важливого й актуального зібрання стало засідання круглого столу, кожний учасник якого відзначив, що програма заходу була дуже цікавою, насиченою й пізнавальною.

Таїсія ЛИМАНСЬКА.

Фото автора.