СІМЕЙНИЙ ЗАТИШОК - КОЖНІЙ ДИТИНІ

29.11.2013, 08:24

У стінах виконкому Комсомольської міської ради у четвер з метою обміну досвідом з питань створення та забезпечення ефективного функціонування прийомних сімей та ДБСТ, ознайомлення з  новими технологіями влаштування дитини в сім’ю, широкого інформування громадськості про сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Комсомольським МЦСССДМ було проведено круглий стіл за темою «Сімейний затишок дітям-сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування». 

Участь у заході взяли секретар Комсомольської міськради С.О.Калашнік, працівники соціальних служб міста, прийомні батьки міста, представники ГО «Центр «РОДІС», ГО «Батьківська рада», ЗМІ, керівник органу самоорганізації населення, гості з Луганщини: керівник апарату Кремінської РДА З.М.Жадан, директор Кремінського РЦСССДМ І.І.Смага. 

Засідання розпочали із перегляду соціального ролика «Залишайтеся батьками». Секретар Комсомольської міськради С.О.Калашнік від імені міського голови С.А.Супруна, заступника міського голови Н.Д.Угнічевої привітала учасників круглого столу, прокоментувала результати роботи служб щодо влаштування дітей у прийомні родини у Комсомольську, ознайомила присутніх із кроками, що здійснила влада у напрямку створення дитячого будинку сімейного типу, побажала плідної роботи та приємних вражень. Світлана Олександрівна зазначила, що реальним свідченням дієвого виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича з питань забезпечення конституційного права дитини, яка за різних обставин життя втратила рідних батьків, є підтримка і розвиток сімейних форм виховання.   

У ході засідання присутні розглядали питання профілактики соціального сирітства, реалізації прав дітей-сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування, на родинне виховання, торкнулися специфіки роботи по створенню прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, ділилися досвідом роботи. Гості у свою чергу презентували пріоритетні напрямки роботи та власні напрацювання у сфері соціального захисту таких дітей.   

На виконання завдань, доручень та соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича щодо забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання у сім’ї, запобігання поширенню соціального сирітства, учасники круглого столу, обговоривши запропоновану тему винесли резолюцію, окресливши подальші напрямки роботи: 

1. Стояти на захисті, відродженні та збереженні традиційних для народу України сімейних, моральних та духовних цінностей. 

2. Сприяти у реалізації права кожної дитини, яка втратила батьківське піклування, на виховання у сімейному оточенні. 

3. Розвивати сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

4. Активно брати участь у реалізації заходів, спрямованих на раннє виявлення сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, виховання відповідального батьківства, запобігання випадкам відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав, якщо це не суперечить інтересам дитини. 

5. Сприяти формуванню толерантного ставлення громади до дітей та сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, запобіганню різним формам дискримінації таких дітей і сімей.

6.Спрямовувати діяльність міських засобів масової інформації на проведення інформаційної політики, направленої на формування в громаді пріоритету традиційних сімейних цінностей, розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Присутні висловили надію на те, що їх звернення до міської влади, державних та громадських організацій, які опікуються питаннями сімей, дітей та молоді, громадськості будуть підтримані, стануть предметом обговорення, що приверне увагу до проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покращить роботу по забезпеченню прав кожної дитини на виховання в безпечному сімейному оточенні, задоволення її потреб, захисті  її прав та інтересів.