СВЯТО ПЕРШИХ БУДІВНИЧИХ РІДНОГО МІСТА

4.12.2013, 08:49

Двадцять дев’ятого листопада за доброю традицією у великій залі ПКіТ відбувся урочистий вечір, присвячений найповажнішим представникам нашої громади – першопрохідцям.

Як завжди, у цей святковий день ошатна зала Палацу культури була переповнена. Тут зібралися ті, хто за комсомольськими путівками й за велінням власного серця в далекі 60-ті прибули на наддніпрянські простори будувати красень-місто – Комсомольськ на Дніпрі та перший комбінат гірничо-видобувної промисловості в Полтавській області. У їх спорудженні брали участь представники 180 міст колишнього Радянського Союзу. У січні 1961 року в центрі майбутнього селища встановили перший своєрідний пам’ятний знак – металевий щит з написом: «Тут буде споруджене місто Комсомольськ на Дніпрі». Офіційно 29 листопада у календарі історичних подій нашого міста зазначено як святковий день – День першопрохідця.

У цей світлий, радісний вечір першопрохідців вітали міський голова С.А.Супрун і голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК», Почесний громадянин Комсомольська В.В.Лотоус,  голова клубу першопрохідців «Полтавська магнітка» В.М.Лісняк і голова Спілки «Першозасновників ПГЗК» А.М.Антонець.

Першим привітав батьків нашого чарівного міста С.А.Супрун. У своїй вітальній промові Сергій Андрійович зазначив, що сьогодні Комсомольськ є окрасою не лише Полтавщини, а  й України, завдяки міцному фундаменту, який заклали на початку 60-х  перші будівничі рідного міста – першопрохідці.  І хоча Комсомольськ має небагату історію, у нього є свої славні традиції. Підтвердженням того є нинішній святковий вечір. Очільник міста наголосив, що серцем  Комсомольська є Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат – один із провідних постачальників на ринку залізорудних обкотишів. Труд  семи тисяч комсомольчан забезпечує його стабільну роботу і є запорукою благополуччя та процвітання нашого міста й регіону. Сьогодні за соціально-економічними показниками Комсомольськ є лідером серед інших міст обласного значення України «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського правопорядку» з населенням понад 50 тисяч.Він висловив слова щирої вдячності першим будівничим міста й комбінату, багатотисячному колективу трударів, які нині забезпечують благополуччя Комсомольська, керівництву ВАТ «Полтавський ГЗК», територіальній громаді та побажав усім доброго здоров’я на довгі роки, миру, злагоди, благополуччя.

У святковому привітанні В.В.Лотоуса прозвучали слова щирої вдячності усім, хто будував місто й добував руду, хто самовідданою працею створював гарне майбутнє для прийдешніх поколінь, хто сьогодні дбає про високі стандарти життя людей. Віктор Вікторович запевнив комсомольчан у тому, що комбінат, як соціально відповідальне підприємство,  постійно покращує  якість життя містян і цей курс залишиться незмінним.  «Міцного здоров’я, довгих років щасливого життя, шани й турботи від рідних і близьких. 

Пам’ятайте, що за будь-яких життєвих обставин ПГЗК завжди буде поряд з вами», – оптимістично виголосив  голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК В.В.Лотоус. За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розбудову й соціально-економічний розвиток міста Комсомольська, активну громадську діяльність та з нагоди Дня першопрохідця  багатьом  членам клубу першопрохідців «Полтавська магнітка» та Спілки «Першозасновників ПГЗК» оголосили подяку міського голови та вручили грошові премії.  Цього урочистого вечора гарним подарунком для винуватців свята стали яскраві виступи колективів ПКіТ.

                                                                                               

 

 Таїсія Лиманська

                                                                                        Фото Любові Поренко