АКТУАЛЬНЕ ОБГОВОРЕННЯ

6.12.2013, 09:03

Четвертого грудня у малій залі міської ради відбулося чергове засідання дискусійного депутатського клубу «Діалог», на якому депутати активно обговорювали суспільно-політичну ситуацію в країні. 

Проведення заходу ініціював міський голова С.А.Супрун. Сергій Андрійович наголосив,  що Комсомольськ не може стояти осторонь від тих подій, які відбуваються в Україні. До того ж дев’ятнадцятою позачерговою сесією Полтавської обласної ради шостого скликання 2-го грудня 2013 року прийнята заява депутатів Полтавської обласної ради щодо суспільно-політичної ситуації, яка склалася в країні. У ній, зокрема, зазначено: «Події, які відбуваються зараз, змушують Полтавську обласну раду, як найвищий представницький орган регіону, заявити свою стурбованість ростом соціальної напруги, проявами насилля. Ми впевнені в тому, що наявна у суспільстві різність поглядів не повинна стати причиною підриву засад єдності та толерантності. Усі обставини прикрих подій, що відбулися в Києві, мають бути ретельно розслідувані, винні повинні бути покарані. Звертаємося із закликом щодо необхідності зберігання національної єдності, консолідації та порозуміння у реалізації та захисті права України на самовизначення, цілісність та незалежність. Завдання влади не допустити зупинки роботи підприємств, установ, організацій, які відповідають за охорону здоров’я, виплату пенсій, зарплат, тепло і світло в будинках, транспорт та інші важливі для життя громади речі. Жителі Полтавщини повинні показати справді європейські цінності – взаємоповагу, верховенство права, розсудливість. Пам’ятаймо, що ми українці і мета у нас одна – сильна і незалежна держава Україна». Очільник міста запропонував кожному депутату ознайомитися з текстом заяви депутатів Полтавської обласної ради та повідомив, що міська влада заздалегідь запропонувала провести 6-го грудня зустріч з громадою міста, де має прозвітувати міський голова про роботу міських владних органів, у тому числі й про роботу виконавчого комітету, депутатського корпусу за 2013 рік. «Чи  буде правильним проводити зараз такий міський захід, коли такі події відбуваються в країні?», –  з таким запитанням звернувся перший керівник Комсомольська до присутніх. Сам же Сергій Андрійович вважає, що це потрібно робити.   Він також подякував громаді міста, депутатам міської ради за те, що проявили мудрість, толерантність, не створювали таких умов, які б змусили виводити людей на вулиці й закликав зберігати спокій, сприяти стабільній роботі всіх служб, установ, підприємств, які забезпечують життєдіяльність міста. Міський голова висловив власну думку стосовно того, що відбулося на Майдані Незалежності в ніч з 30-го листопада на 1-е грудня. Він сказав: «Це ганебне явище, тут треба ретельно розбиратися й винні мають бути покарані. Мабуть, треба було уряду говорити людям про призупинення підписання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом не за кілька днів до Вільнюського саміту, а набагато раніше – чому ця угода зараз неможлива і які її наслідки для нашої держави». С.А.Супрун запропонував депутатам висловити з цього приводу свої думки.

В.Ткаченко (ВО «Батьківщина»): «На жаль, я не зміг зібрати людей, щоб підтримати  невинних і засудити тих, хто жорстоко розправився з мирною демонстрацією молоді. З нашого боку реакція досить запізно. Якби такі події трапилися в часи, коли уряд очолювала Тимошенко, то вже відбулася б не одна позачергова сесія. Моя пропозиція підготувати заяву іншого плану, в якій треба засудити дії Міністерства внутрішніх справ України, зокрема його очільника Захарченка, Кабміну».

В.Афонін (КПУ): «Ми вважаємо, що треба проводити  запланований міський захід, де міський голова має прозвітувати перед громадою про наші успіхи і недоліки. Заява депутатів обласної ради толерантна, з нею можна погодитися. Я б підписався під нею. Стосовно того, що відбувається в країні, то тут не спрацював уряд. Протягом року була неправильна інформація про євроінтеграцію. Події, які відбулися на Майдані Незалежності з п’ятниці на суботу, – слід засудити, але й не можна піднімати руку на людину в погонах. У Європі це не вітають. У місті треба зберігати мир і спокій».

Ю.Муха (ПР, депутат Полтавської обласної ради): «Я, як депутат обласної ради, брав участь у прийнятті цієї заяви. По-перше, тут пролунали заяви, що нібито ми пізно зібралися. Нічого подібного. У понеділок, з ініціативи Партії регіонів, ми зібралися в області на позачергову сесію, щоб засудити дії влади щодо розгону мирної демонстрації. Полтавська область підтримує курс на євроінтеграцію. Заява нікому не адресована.  Це точка зору більшості депутатів обласної ради. У нас не було звернень до міської влади ні від яких політичних сил про необхідність проведення позачергової сесії депутатів міської ради».

О.Юренко (СПУ): «Я б додав до заяви про унеможливлення використання владою країни «тітушок», які своїми провокаціями хочуть створити підстави для застосування сили та введення надзвичайного стану в столиці. Такі провокатори з одного боку закликають знести пам’ятник Леніну, а з іншого – ратують за підтримку Президента. Я не знаю, хто використовує таких людей і їхні дії, але треба з цим розібратися. До того ж, не слід показувати по центральних українських  телеканалах (УТ-1) суцільний негатив про лідерів опозиції. Це не додає позитиву нашому суспільству».

 Підсумовуючи засідання депутатського клубу, С.А.Супрун сказав наступне: «Нам треба навчитися усім без винятку, а особливо політикам, чути опонента, поважати один одного, проявляти мудрість і толерантність.  Кожен із нас, громадян України, має конституційне право на висловлення своєї думки в різний спосіб в рамках закону. Інша справа, що сьогодні, використовуючи різні політичні технології, громадяни втягуються в непередбачувані процеси, які можуть призвести до незворотних наслідків для країни і для самих  громадян. Зважаючи на те, що засідання депутатського клубу не передбачає прийняття рішень, тож  нічого додавати до заяви депутатів обласної ради, яка є досить коректною і толерантною, не будемо. Ніхто з депутатів міської ради не ініціював проведення позачергової сесії для прийняття звернення чи заяви, як це передбачає регламент. Я  мав намір це робити у понеділок, але вже зранку отримав інформацію про те, що відбудеться позачергова сесія обласної ради, на яку запросили міських голів, депутатів, представників політичних сил, студентську молодь. Я пишаюся тим, що за будь-яких обставин нам вдається зберігати в місті стабільність – політичну та економічну». Насамкінець заходу міський голова подякував депутатам  за активну участь в актуальному обговоренні.

 

                                                                                         Таїсія Лиманська