Наймані працівники обов’язково повинні бути оформлені, а значить - соціально захищені

12.12.2013, 16:37

12 грудня 2013 року на виконання заходів, спрямованих на реалізацію завдання Президента України В.Ф.Януковича щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць, заступник міського голови Ю.М.Муха провів у виконкомі Комсомольської міської ради чергове 11 засідання міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат; з питань виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки та легалізації найманої робочої сили.

На засіданні були присутні Шматченко С.М. - начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин УПСЗН; Баландіна В.І. – начальник міського фінансового управління; Гребенюк О.В. – директор Комсомольської міської виконавчої дирекції Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності; Донченко Є.П. - заступник начальника КОДПІ - начальник Комсомольського відділення; Максименко Т.А. - начальник відділу статистики у Комсомольську; Тимошенко І. Д. – головний спеціаліст з оплати праці управління праці та соціального захисту населення; Волошина І.М. -  заступник начальника управління - начальник відділу надходження доходів управління пенсійного фонду України у м. Комсомольську; Малук Т.П. - заступник директора Комсомольського міського центру зайнятості; Руденко С.А. - головний спеціаліст по роботі з роботодавцями відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Узяти участь у засіданні запросили також фізичних осіб – підприємців, у яких під час перевірки виявлені не зареєстровані у центрі зайнятості наймані працівники, керівник підприємства, яке має заборгованість із заробітної плати.

У ході засідання голова комісії, заступник міського голови Ю.М.Муха підбив підсумки роботи міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за 2013 рік. Протягом року члени комісії активно працювали із керівниками підприємств та підприємцями Комсомольська, які допускали наявність заборгованості з оплати праці своїм робітникам, заборгованості із сплати податків в бюджет, не укладали трудові угоди з найманими працівниками. Юрій Миколайович підкреслив важливість та актуальність даної роботи. Завдяки стабільній роботі комісії у місті регулюються питання отримання найманими робітниками мінімальних соціальних гарантій, надходження податків від суб’єктів у бюджет міста.

За звітний період на засіданнях комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат заслухано близько 100 керівників підприємств, що мали борги чи відповідні зауваження. Ю.М.Муха відмітив, що в місті Комсомольську спостерігається досить високий рівень співпраці влади та суб’єктів господарювання з даного питання.  Головна мета влади – не накласти штраф, а провести роз’яснювальну роботу та привести діяльність підприємств та підприємців у відповідність до норм чинного законодавства. Юрій Миколайович підкреслив, що рівень відвідування таких засідань досить високий. Саме тому в обласному рейтингу статистичної звітності Комсомольськ за показником «кількість найманих працівників на 1 підприємця» знаходиться на вищих щаблях таблиці. З даних питань влада також активно співпрацює із Фондом підтримки підприємців Комсомольська, разом вони займають єдину позицію – працівник повинен бути оформлений, податки треба сплачувати вчасно.

У ході роботи заслухано пояснення фізичних осіб-підприємців з приводу наявності незареєстрованих робітників, бухгалтера підприємства – боржника, обговорено можливі шляхи погашення боргів із виплати заробітної плати.

Голова комісії подякував усім присутнім представникам служб міста за плідну роботу у 2013 році, висловив побажання щодо більш активної участі інспекції з праці в засіданнях комісії.