У КОМСОМОЛЬСЬКУ СТИМУЛЮЮТЬ ПІДВИЩЕННЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ТА СТВОРЕННЯ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ

16.12.2013, 08:49

У п’ятницю у приміщенні виконавчого комітету Комсомольської міської ради під головуванням заступника міського голови, голови міського координаційного комітету сприяння зайнятості населення Ю.М.Мухи відбулося чергове засідання.

 

Комітет у складі працівників виконавчого комітету та міського центру зайнятості опрацював ряд важливих питань стосовно реалізації в місті завдань Президента України В.Ф.Януковича щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць.

 

У Комсомольську міський координаційний комітет сприяння зайнятості населення – постійно діючий незалежний орган в системі соціального партнерства, що впроваджує державну політику зайнятості населення на місцевому рівні.

 

У ході засідання директор міського центру зайнятості Ю.Д.Чернушенко проінформував присутніх про стан роботи із соціально незахищеними категоріями громадян у 2013 році. Юрій Дмитрович зазначив, що станом на 01.12.2013 у Комсомольському міському центрі зайнятості 1947 незайнятих осіб отримали соціальні послуги. Протягом звітного періоду було зареєстровано 1799 незайнятих громадян, 684 - мали статус безробітних, 441 - отримали допомогу по безробіттю. За 2013 рік працевлаштовано 1428 чоловік. У громадських роботах та роботах тимчасового характеру задіяно 138 осіб, професійне навчання пройшли 62 особи з числа безробітних. За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 130 осіб квотних категорій з них:

–       2 особи, які звільнені з установ, що виконують покарання;

–       9 інвалідів, які не досягли пенсійного віку та звернулися за сприянням у працевлаштуванні до служби зайнятості;

–        1 дитина-сирота, яка була працевлаштована до Комсомольської міської лікарні;

–       6 осіб працевлаштовані на нові робочі місця з наданням компенсації роботодавцю фактичних витрат у розмірі єдиного внеску;

–        3 особи - отримали одноразову виплату допомоги для відкриття підприємницької діяльності.

У центрі зайнятості станом на 01.12.2012 року було зареєстровано 18 вакансій з наданням переваги у працевлаштуванні особам з обмеженими фізичними можливостями на підприємствах, організаціях, установах міста та до фізичних осіб суб’єктів підприємницької діяльності.

 

Ю.Д.Чернушенко окреслив ряд актуальних проблемних питань, одне з яких - проблема працевлаштування інвалідів. Роботодавці, яким встановлено норматив щодо облаштування робочих місць для інвалідів та які протягом 2013 року його не виконали, при наявності вакантних посад або зовсім не подають інформацію про вакансії до служби зайнятості, або подають інформацію про вакантні місця, які не потребують спеціальної підготовки (прибиральник виробничих або службових приміщень, комплектувальник виробів, підсобний робітник, охоронник та інші). Спеціалісти центру зайнятості в Комсомольську направили зусилля в першу чергу на підвищення з боку роботодавців якості облаштування робочих місць для інвалідів, збільшення заробітної плати, зменшення питомої ваги некваліфікованих робочих місць. Для цього міський центр зайнятості щомісячно інформує роботодавців щодо послуг служби зайнятості з добору працівників з числа безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку та проходили навчання в центрах професійної реабілітації інвалідів, збільшення кількості роботодавців, які виконують норматив робочих місць для інвалідів.

 

Юрій Дмитрович також проінформував присутніх, що з 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення», який впроваджує реальні стимули для роботодавців щодо отримання економічного ефекту від створення нових робочих місць. У ст. 14 Закону, визначено категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та при працевлаштуванні яких роботодавцю, який працевлаштовує їх на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки, щомісяця протягом одного року компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

 

Суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних строком не менше ніж на два роки на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності, щомісяця протягом одного року компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

 

Протягом 2013 року у місті після затвердження Порядку компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування 7 роботодавців, які працевлаштували 11 осіб з числа безробітних, отримали право на цю компенсацію.

 

З метою стимулювання самозайнятості населення, підприємницької ініціативи Комсомольський міський центр зайнятості надає громадянам безплатні індивідуальні й групові консультації з питань організації і провадження підприємницької діяльності із залученням на громадських засадах працівників органів державної влади. Безробітним із числа застрахованих осіб, які виявили бажання провадити підприємницьку діяльність, виплачується одноразова допомога по безробіттю для організації такої діяльності. Наразі 9 комсомольчан уже отримали таку допомогу.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про зайнятість населення» розширюються можливості для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років. Особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, можуть отримати ваучер, який дає право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця. Протягом поточного року 30 осіб з числа безробітних та зайнятого населення отримали ваучери для проходження навчання за напрямами: «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів», «Землевпорядкування», «Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд».

 

Члени комітету також розглянули та затвердили план роботи координаційного комітету на 2014 рік.