СВЯТО ТИХ, ХТО СТРИМАВ РОЗРОСТАННЯ СТРАШНОЇ КАТАСТРОФИ…

17.12.2013, 08:10

Тринадцятого грудня у малій залі ПКіТ зібралися ті, хто у 1986 році стримав розростання надзвичайно страшної катастрофи, яка сталася на ЧАЕС, ті, хто став заручником Чорнобильської трагедії. На захід завітали міський голова С.А.Супрун та його заступник Н.Д.Угнічева.

У 2006 році Указом Президента 14 грудня оголошено Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Саме цього дня було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської  АЕС. Незважаючи на всі труднощі й проблеми, самі ліквідатори називають  14 грудня святом. Катастрофа на Чорнобильській АЕС сколихнула увесь світ,  усе людство своєю величезною руйнуючою силою та мужністю тих, хто першим зіткнувся з її жахливими наслідками. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсмертя, це пам’ять, це наш нестерпний біль та велика повага до тих, хто ціною власного здоров’я, життя приборкав атомного монстра й дав надію як Україні, так і всьому світу на подальше життя.

22 роки тому в нашому місті була заснована громадська організація «Союз Чорнобиль», яка об’єднала й допомагає тим,  хто постраждав від наслідків аварії на ЧАЕС. Нині ГО очолює А.С.Луцій.  Її членами є 497 осіб, із них 175 – ліквідатори. 63 особи із числа ліквідаторів стали інвалідами. На жаль, 134 особи пішли з життя. Зібрання вшанувало пам’ять померлих ліквідаторів хвилиною мовчання.

За доброю традицією, першим привітав усіх присутніх у залі з Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС міський голова С.А.Супрун.  Він подякував усім, хто безпосередньо брав участь у ліквідації наслідків страшної техногенної катастрофи, хто врятував Україну і весь світ від лиха. Сергій Андрійович  побажав ліквідаторам та їхнім родинам міцного здоров’я, добра, злагоди, миру й запевнив усіх у тому, що міська влада завжди буде підтримувати й допомагати їм. За мужність, сумлінне виконання службових обов’язків під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, за активну громадську позицію, спрямовану на соціальний захист потерпілої людини,  та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС  ряду ліквідаторів  вручили Подяки міського голови та грошові нагороди.

У цей святковий вечір вітав побратимів-ліквідаторів та їхні сім’ї з днем пам’яті України голова ГО «Союз Чорнобиль» А.С.Луцій. Анатолій Семенович вручив ліквідаторам  грошові нагороди, побажав їм доброго здоров’я, турботи й шани з боку громади і влади.  Очільник ГО підкреслив, що завдяки міській владі, адміністрації ВАТ «Полтавський ГЗК», зокрема С.А.Супруну та В.В.Лотоусу, серед чорнобильців Полтавщини  наші забезпечені найкраще. Починаючи з 2010р.,  щороку комбінат виділяє громадській організації по 20 тис грн., місто – по 5 тис. грн., щоб була можливість відзначати ліквідаторів 26 квітня  й 14 грудня.

Час невпинно йде вперед, віддаляється чорна дата Чорнобиля. Хочемо, щоб ніколи й ніде у світі не повторилася така трагедія. У цей святковий вечір дарували усім присутнім в залі свої чарівні виступи колективи ПКіТ.

Таїсія Лиманська