РОЗВИВАЄМО МУЗИЧНІ ЗДІБНОСТІ В ДОШКІЛЬНЯТ

24.12.2013, 09:05

23 грудня 2013 року в рамках  виконання в області нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича щодо всебічного розвитку кожної дитини, обласного проекту «Полтавщина – дітям!»  на базі ДНЗ «Дюймовочка» відбулося засідання музичної вітальні за участю музичних керівників дошкільних навчальних закладів міста з проблеми «Сучасні підходи до музичного розвитку дошкільнят».

Музичні здібності, їх формування і розвиток – це одна з найцікавіших проблем, що привертає увагу педагогів-дошкільників м.Комсомольська протягом багатьох років. Останні десятиліття характеризуються значним зростанням уваги до розвитку музичних здібностей підростаючого покоління, все більше уваги приділяється дошкільному вихованню та ранньому навчанню дітей, актуалізації проблеми розвитку музичних здібностей дошкільнят за допомогою імпровізації як різновиду творчої діяльності.

У ході засідання музичні керівники обговорили сутність сучасних підходів до реалізації завдань художньо-естетичного розвитку, виявлення творчих здібностей в дітей дошкільного віку, особливості використання методів та прийомів, спрямованих на розвиток креативного мислення у вихованців.

У ході дискусії одноголосно дійшли висновку, що розвитку особистості дитини сприяють дитячі музичні свята. Оскільки основою свята є гра, веселе дійство, де наявна довільна музична діяльність. Викликаючи емоції радості, свята закріплюють знання дітей про оточуючий світ, розвивають мову дитини, творчу ініціативу та естетичний смак, загалом музичну культуру.