ІСТОРИЧНІ ЧИТАННЯ ДЛЯ УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ

16.01.2014, 16:10

У сузір'ї поетів світового значення невгасимо сяє ім'я Тараса Григоровича Шевченка. Його спадщина увійшла у свідомість народних мас і з кожною історичною епохою набуває все нової діючої сили.

До світлих роковин 200-річного ювілею з дня народження Генія та Пророка українського народу 16 січня на базі Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 було проведено історичні читання для учнів старших класів "Т.Г.Шевченко. Погляд крізь століття".

Життєві, релігійні погляди поета, правові аспекти соціокультурного життя України у творчості Шевченка – такі питання розглядалися учнями. Виступи школярів підтверджували думку про те, що поет, не дивлячись на плин століть, залишається нашим сучасником, а творчість його своєю тематичною та ідейною розмаїтістю допомагає молодому поколінню зрозуміти необхідність спрямування розуму, сили, життєвої енергії на розвиток щасливої і квітучої незалежної України.

Також до уваги присутніх було винесено дослідницькі питання "Жіноча тема у творчості Шевченка", "Життєвий шлях і творча спадщина Тараса Шевченка як стимулюючий чинник виникнення та функціонування "Просвіти" . Особливий інтерес викликав виступ на тему "Тарас Шевченко і Полтавщина".

Виступи учнів перемежовувалися піснями  на слова  Тараса Григоровича, які  виконували учасники шкільного вокального ансамблю.

Як зазначила заступник міського голови Н.Д.Угнічева, даний захід спрямований на виконання завдань Президента України В.Ф.Януковича щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка,  лише один із багатьох, які будуть проведені в Рік Великого Кобзаря в навчальних закладах міста до славетного ювілею, щоб вшанувати пам'ять видатного сина українського народу.