НОВІ КОМПЛЕКСИ В АКУШЕРСЬКО-ГІНЕКОЛОГІЧНУ СЛУЖБУ

3.02.2014, 08:40

На виконання завдань Президента України щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення держави, розвитку інфраструктури закладів охорони здоров’я, зокрема у напрямку профілактики та лікування онкологічних захворювань у Комсомольській міській лікарні відбулася зустріч представників засобів масової інформації із начальником управління охорони здоров’я Юрієм Васильовичем Ковпаком,  завідуючою акушерсько-гінекологічною службою Галиною Василівною Перервою. Зустріч проведена з метою інформування населення міста про встановлення радіохвильового апарату «Фотек-141», кольпоскопа  та відеоприставки до нього, які сприяють роботі з профілактики онкологічної патології.

Як зазначив Ю.В.Ковпак, у 2003 році була прийнята друга Концепція розвитку галузі охорони здоров’я м.Комсомольська, пріоритетним завданням якої є оновлення матеріально-технічної бази, придбання нових діагностичних, лікувальних, реабілітаційних апаратів.

Завдяки Благодійному фонду «Полтавського ГЗК», міській владі, коштам, які виділили для м.Комсомольська, вдалося закупити апаратуру, яка допомагає фахівцям надавати безпосередню допомогу пацієнтам. У 2013 році проведена реконструкція реанімаційного відділення, закуплена за державну субвенцію апаратура, яка чекає зараз перевірки. А комплекси, закуплені в жіночу консультацію, сприятимуть ефективній роботі лікарів і в плані діагностики, і в лікуванні.

Г. В. Перерва розповіла про важливість для життя жінки  раннього виявлення захворювання, зауважила, що сьогодні медицина спрямована на профілактику захворювань, які можуть привести до розвитку патології, тобто до тяжких захворювань – раку шийки матки і ускладнень, які за цим ідуть, а тому важливим є не саме лікування, а діагностика. З придбанням радіохвильового апарату «Фотек-141», кольпоскопа  та відеоприставки до нього значно зросли діагностичні можливості, а лікування за допомогою радіохвиль і газу аргону проходить без болю, не залишаючи рубців. Використання кольпоскопа і приставки є одним із сучасних видів діагностики й лікування жіночої статевої сфери. 

Лікар висловила щиру вдячність народному депутату Костянтину Валентиновичу Жеваго, голові правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Вікторовичу Лотосу, які уважно слідкували за придбанням комплексу, за вчасним проведенням закупівель.

Завідуюча акушерсько-гінекологічною службою наголосила на вчасному проходження медичних оглядів. Кожна жінка, яка досягла 40-річного віку,  зобов’язана пройти один раз в два роки мамографічне обстеження і один раз в рік УЗД обстеження – це світовий стандарт, який дає можливість вчасно виявити захворювання.

Начальник управління охорони здоров’я Ю.В. Ковпак повідомив, що встановлення даного комплексу є одним із етапів розвитку телемедичних комунікацій галузі охорони здоров’я м.Комсомольська. На першому етапі створення корпоративної мережі, приєднання всіх медичних закладів, підпорядкованих управлінню охорони здоров’я, підключення до комунікацій реанімаційного відділення, встановлення програмного забезпечення, відео спостереження, підключення жіночої консультації, в тому числі апаратури, яка надає звіти-знімки, передача цієї інформації на третинний рівень,  у консультаційні центри, для того щоб покращити діагностику, оперативність у роботі закладів, фахівців в наданні пацієнтам якісної медичної допомоги. «Ми не стоїмо на місці, розвиваємося, працюємо над удосконаленням своєї роботи. На порядку денному стоїть придбання сучасних рентгенапаратів, які потрібні для хірургічного комплексу, операційних, УЗД апарати для жіночої консультації,  пологового відділення; заміна апаратів, у яких  вийшов ресурс і потрібно перейти на інший клас діагностики. Ми працюємо над підготовкою чергової програми по впровадженню інформаційних технологій і телекомунікаційних засобів», –  зауважив Ю.В.Ковпак.

Як прокоментувала заступник міського голови Надія Дмитрівна Угнічева, питання зміцнення матеріально-технічної бази лікувальних закладів міста на контролі міської влади. І тому придбання сучасних лікувально-діагностичних комплексів сприяє підвищенню якості надання медичних послуг населенню м.Комсомольська.