Інформація!

5.02.2014, 11:41

З 01 серпня 2012 року реєстрацію місця проживання фізичних осіб  здійснюють підрозділи Державної міграційної служби України. До цього часу цю функцію виконували підрозділи МВС (у народі «паспортні столи»).

 

Одночасно із передачею функцій від МВС до ДМС України, внесено ряд змін у законодавство України, відповідно до яких спрощена процедура реєстрації місця проживання фізичних осіб.

 

Зокрема, відповідно до Законів України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", "Про загальний військовий обов’язок і військову службу" передбачено такі важливі нововведення:

 

Реєстрація місця проживання - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції.

 

Реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання здійснюються в день звернення особи до територіального підрозділу Державної міграційної служби (раніше ця процедура займала 7 днів).

 

За заявою особи реєстрацію місця проживання може бути здійснено одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання. Відтепер не потрібно їхати, наприклад, до Кіровограда   для зняття з реєстрації, якщо вона має намір зареєструватися у Комсомольську– достатньо звернутися до міського сектору  ДМС

 

Також  реєстрація місця проживання не прив’язана до постановки на облік військовозобов’язаних та призовників. Відповідно, зареєструватися за новим місцем проживання відтепер можна до постановки на облік у військкоматі. Аналогічно і при знятті з реєстрації місця проживання. При цьому, сама постановка на облік та зняття з обліку військовозобов’язаних та призовників залишається обов’язковою, про що особа попереджається письмово.

 

Значно розширено коло підстав для зняття з реєстрації. Якщо раніше це була заява або рішення суду, то сьогодні зняття з реєстрації є можливим також у разі припинення підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів). Таке зняття з реєстрації здійснюється за клопотанням уповноваженої особи закладу/установи або за заявою власника/наймача житла або їх законних представників.

 

ВАЖЛИВО: особа зобов'язана зареєструвати місце проживання протягом 10 днів після прибуття до нового місця проживання.

 

У разі порушення 10 денного терміну надання заяви про реєстрацію місця проживання до територіального підрозділу, передбачається адміністративна відповідальність (за ст. 197, 199 КУпАП), яка тягне за собою попередження або накладання штрафу від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.)

 

Комсомольський міський сектор Управління
Державної міграційної служби України в Полтавській області