МАМОГРАФІЯ ОБОВ'ЯЗКОВА ПІСЛЯ СОРОКА

7.02.2014, 10:51

Стежити за своїм здоров'ям потрібно завжди, особливо це стосується жінок, адже вони схильні до досить розповсюдженого захворювання – раку молочної залози. Причому, хвороба може з'явитися в організмі  незалежно від віку чи соціального статусу. Допомогти виявити рак на ранній стадії, а значить подарувати жінці надію на одужання, здатна мамографія .

 

На жаль, рак молочної залози з 90-х років минулого століття займає одне з провідних місць серед онкологічних захворювань у жінок. Не варто забувати,  що пухлинний вузол розміром 1-1,5 см у великій щільній молочній залозі важко пальпувати або побачити на мамограмах у молодих жінок, тому вони теж повинні ретельно стежити за своїм здоров'ям.

«Найбільш ефективним методом діагностики раку у жінок після 40 є мамографія. Пояснюється це тим, що у молодих жінок у молочній залозі переважає залозиста тканина, а у жінок після 40 років – жирова , що дозволяє чітко бачити пухлинний вузол на знімках», – каже лікар-рентгенолог МСЧ ВАТ « Полтавський ГЗК » Тетяна Лященко .

Мамографія рекомендується всім жінкам після 40 років , а після 50 – вони повинні робити обстеження раз на рік обов'язково, як флюорографію.

На жаль, у деяких людей присутня канцерофобія: коли людина боїться дізнатися, що у нього злоякісна пухлина, і ходить роками, не звертаючись до лікаря і не здаючи аналізи. Це абсолютно неправильний підхід до свого здоров'я. Адже чим раніше виявлена пухлина, тим успішніше лікування. За статистикою, якщо виявляється пухлина розміром до 2 см (1-2 стадії), то при своєчасному оперативному лікуванні виживання пацієнтів досягає до 80%.

За рік в МСЧ ВАТ «Полтавський ГЗК» мамографічне обстеження пройшли 487 жінок , з них 245 – працівниці комбінату. При цьому було виявлено сім випадків раку молочної залози, як повідомила Тетяна Лященко .

Запис на мамографічне обстеження для мешканок міста здійснюється в рентген-кабінеті або за допомогою фахівця Благодійного фонду «Полтавського ГЗК» .

«У середньому за один день це обстеження проходять п'ять жінок. Ця цифра пов'язана з тим, що лікарі-рентгенологи і лаборанти протягом зміни проводять не тільки мамографічне, а й флюорографічне обстеження, рентгенографію та інші дослідження. При цьому радіологічне навантаження на одного співробітника строго нормоване. Флюорографічних обстежень у день може проводитися більше півсотні», – пояснює лікар-рентгенолог .

Нагадаємо, що працівниці комбінату проходять обстеження на мамографі безкоштовно, інші повинні заплатити за процедуру 80 грн., що набагато дешевше, ніж, припустимо, в Кременчуці.

З метою втілення в життя завдання Президента України В.Ф.Януковича щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення держави, розвитку інфраструктури закладів охорони здоров’я, зокрема у напрямку профілактики та лікування онкологічних захворювань у МСЧ ВАТ «Полтавський ГЗК» працює обладнання для виявлення різного виду пухлин. У першу чергу, це флюорограф, завдяки якому можна діагностувати захворювання легенів. Так, за минулий рік було виявлено п'ять чоловік з раком легенів. Ще тут є апарат УЗД та рентген-апарат для діагностики хребта, кісток таза, за допомогою якого виявляють метастази. Такі обстеження при необхідності проводяться і для жителів міста.

У лабораторії медсанчастини можна зробити і онкомаркери за трьома напрямками: гінекологія, легені та шлунково-кишковий тракт. У високій кваліфікації працюючих тут фахівців-гістологів вагатися не доводиться – ці співробітники постійно підтверджують рівень своїх знань і умінь у профільних онкологічних лікувальних установах.

Записатися на мамографію можна за телефоном 7-40-69 (рентген-кабінет з 8.00 до 13.30 ) або 097 4430392 (Благодійний фонд «Полтавського ГЗК»).

Тетяна ШАНГІНА