«ЛЮТНЕВИЙ СНІГ ВЕСНОЮ ПАХНЕ»

10.02.2014, 11:19

У Комсомольському міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» відбулася зустріч воїнів-інтернаціоналістів із людьми похилого віку за участю членів літературної студії «Слово» «Лютневий сніг весною пахне»з метою виконання завдань Президента України щодо забезпечення соціального захисту  учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій (у контексті проголошення 2014 року – Роком учасників бойових дій на території інших держав). Ведучою святкового дійства була Світлана Митрофанівна Кліменкова,  соціальний працівник, керівник літературної студії при ТЦСО «Калина».  

Поділитися спогадами про роки юності завітали воїни-афганці Володимир Миколайович  Рубан, Олександр Сильвестрович Беличенко, Віктор Петрович Станович, Володимир Маркович Каменецький, Іван Володимирович Слівін.

Афганська війна залишила свій слід рубцем в душі й на серці кожного. «15 лютого для нас, воїнів-афганців, є днем пам’яті про загиблих товаришів і днем привітань живим. Я ніколи не зможу забути, як загинув мій товариш – харків’янин Ігор Бабкін», – сказав В.М.Рубан.

Спогадами про дорогу Саланг поділився О.С.Беличенко, який в Афганістан потрапив разом із братом. Звістку про місце служби своїх синів мама отримала 04 квітня 1979 року, у день свого народження.  Олександр Сильвестрович повернувся додому раненим.

Офіцер В.П.Станович повідав про один бій під час супроводу вантажу між Кабулом і Гардезом, у якому три секунди для нього були вічністю. Свого друга він поховав у 1982 році.

Про польоти між Кундузом – Файзабадом – Пулі-Хумрі («бермудським трикутником») розповів бортмеханік В.М.Каменецький, який свою службу розпочав у Грузії, а в Афгані замінив свого сусіда по службі.

І.В.Слівін, водій КАМАЗа, з теплотою в серці розповідав про товаришів, з якими проходив район Аміновки, дорогу тунелю Саланг.

Заступник міського голови Надія Дмитрівна Угнічева привітала афганців із 25-річчям виведення військ із Афганістану, побажала міцного здоров’я, наснаги, теплоти й миру в родинах: «Ми зібралися в територіальному центрі «Калина», який надає соціально-реабілітаційні послуги. Але сьогодні особливий день – проходить духовна година спілкування між воїнами і вашими вчителями, матерями. Доки в нас буде спілкування на таких ось зустрічах, доти в м.Комсомольська буде майбутнє, буде з кого брати приклад: активних, цілеспрямованих, життєствердних, наполегливих воїнів-інтернаціоналістів».

Галина Григорівна Сізінцева, ветеран Великої Вітчизняної війни, ветеран праці, учитель, подарувала червоні гвоздики і наголосила, що спогади молодих хлопців змушують задуматися над минулим і майбутнім, побажала дружби, достатку, здоров’я, висловила материнську вдячність.