У Полтаві пройшов багатотисячний мітинг «Збережемо Україну!»

12.02.2014, 12:00

«Збережемо Україну!». Під таким гаслом сьогодні біля будівлі Полтавської ОДА пройшов мітинг на підтримку мирного розв’язання політичної кризи, недопущення розколу країни та на підтримку місцевої влади, яка зупинила ескалацію конфлікту, запобігла кровопролиттю.

Нагадаємо, що заявка від громадськості Полтави щодо його проведення попередньо була зареєстрована в Полтавській міській раді.

Представники громадських організацій, підприємств, спортсмени, вчителі, депутати місцевих рад, молодь зібралися, щоб одноголосно висловити свою конструктивну позицію в критичний для держави час. У мітингу взяли участь до десятка тисяч людей.

Він розпочався державним гімном України.

Мітинг відкрив заступник голови – керівник апарату Полтавської облдержадміністрації Валерій Пархоменко. Звертаючись до полтавців, він наголосив на загальному схваленні витримки та виваженості дій Президента України Віктора Януковича, його готовності до діалогу й компромісів. Водночас Пархоменко зазначив:

«У нас є підтримка людей! Ми забезпечили те, щоб зараз працювали установи освіти, медицини, комунальна сфера. Опозиція публічно відмовилася голосувати за бюджет! Вони діють за чужим антинародним сценарієм. Вони захопили наше спільне приміщення. Але і тут вони скористалися чужими завезеними «штурмовиками», сховалися за їхні спини. Вони хочуть переконати, що діють від імені полтавської громади? Ми не віримо їм!, – говорив Пархоменко. – Вони створили «Народну раду» – для чого? Хто її представляє? Де її рішення на користь людей?”.

До мітингувальників звернувся голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко:

«Є чітка думка полтавців -  у державі повинен бути знайдений компроміс. Ми повинні підтримати Президента України Віктора Януковича, діючу владу і зробити усе для того, щоб відійти від прірви громадянської війни і протистояння. Закликаю донести цю думку до усіх жителів нашої області, до усіх куточків Полтавщини. Будемо робити все для того, щоб у мирі і злагоді збільшувати достатки, робити заможнішим наше життя. Слава українському народу! Слава Полтавщині!»

У свою чергу полтавці з різних куточків області розповіли Новинам Полтавщини, чому вони прибули сьогодні на мітинг.

Гадяцький міський голова Тетяна Савченко:

«Уже набридло дивитися на безлад, який зараз відбувається у нашій країні. Мене, як матір та бабусю, хвилює те, що у нас сьогодні існують екстремістські групи – невелика кількість людей, які говорять, що ми повинні іти на конфронтацію з владою. Цього не повинно бути».

Голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів СОІУ Сергій Чумак:

«У мене є чітке переконання того, що тільки конструктивними, мирними діями можна чогось добитися і вирішити. А якщо це робити радикальними методами, то такі «революціонери», тільки збільшать лави нашої організації інвалідів».

Жителька с. Середняки Гадяцького району Оксана Клименко:

«Ми приїхали сьогодні показати, що у людей є і інша думка, крім думки опозиціонерів. Ми за мир, добро та стабільність у країні. Ми, полтавці, проти екстремістських дій радикалів та насилля».

Надія – депутат Котелевської сільської ради:

«Я, як мати, хочу щоб був мир на Україні. Ми усе життя жили у мирній державі, ніхто нас ніколи не ділив. Навіщо таке творити, як зараз? Ми підтримуємо нашу владу, хочемо, щоб був у країні лад».

Під час мітингу прийняли резолюцію, за яку проголосували всією спільнотою, яка зібралась.

 

За матеріалами сайту http://np.pl.ua