КОМСОМОЛЬЧАНИ ШАНУЮТЬ ГЕРОЇЗМ, МУЖНІСТЬ І ВІРНІСТЬ ПРИСЯЗІ

12.02.2014, 14:02

 У Комсомольську святкування 25-ої річниці виведення військ з Афганістану розпочалося 11 лютого з урочистостей у Палаці культури та творчості.

Вшанувати мужніх воїнів завітали високопосадовці Комсомольська:перший заступник міського голови Д.Г.Биков, секретар Комсомольської міської ради С.О.Калашнік, заступники міського голови Н.Д.Угнічева та Ю.М.Муха. В теплій невимушеній атмосфері фойє великої зали представники міської влади особисто вітали колишніх воїнів-інтернаціоналістів з нагоди свята, бажали їм міцного здоров’я, довголіття, вручали квіти, пам’ятні медалі «25 років виводу військ з Афганістану». На довгу пам'ять про святкову подію зробили спільне фото учасників урочистостей.

Святкування продовжили у великій залі Палацу культури та творчості переглядом документального фільму про Афганістан. Один за одним з’являлися на екрані документальні кадри служби на афганській землі, болючими спогадами відображаючись в очах тих, хто пройшов через горнило цієї жорстокої війни та повернувся додому. Минають роки, та не стираються з пам’яті афганців, загартованих минулими бойовими діями, трагедії, заподіяні вже далекою війною. З відчуттям глибокої поваги присутні вшанували світлу пам'ять тих, хто виконував свій громадянський обов’язок у лавах радянських військ, хто віддав своє життя задля визволення іншого народу.

Матерів, яких безжалісна війна вдягла у вічну жалобу, щиросердно привітали, подякували за синів-героїв, подарували букети.

На сцені великої зали з вітальними словами до учасників бойових дій, матерів, рідних, близьких воїнів-інтернаціоналістів звернувся перший заступник міського голови Д.Г.Биков. Дмитро Геннадійович зазначив, що сьогодні з почуттям глибокої поваги ми згадуємо людей, обпалених полум’ям чужої війни, яким, незалежно від звань, довелося ціною неймовірних страждань зробити свій вибір мужності й вірності присязі, пройти довгий шлях військової доблесті, шлях подвигу. Ми вшановуємо світлу пам'ять загиблих, низько вклоняємося всім за героїзм. Перший заступник міського голови побажав ветеранам Афганістану міцного здоров’я, довгих років життя й на знак вдячності вручив їм Почесні грамоти виконавчого комітету Комсомольської міської ради Полтавської області, Подяки міського голови.

Колишні воїни-інтернаціоналісти прийняли святкові вітання, подяки, медалі «За мужність та активну громадську діяльність», матеріальні премії від першого заступника голови правління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.С.Іванова, голови Полтавського обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану, депутата облради Ю.М.Цомартова, голови Комсомольської спілки ветеранів Афганістану В.М.Рубана.

У ході урочистостей Ю.М.Цомартов вручив Подяки  Полтавської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану, книги «Комсомольчани на дорогах Афганської війни», що адресовані міському голові Комсомольська С.А.Супруну, першому заступнику міського голови Д.Г.Бикову за благодійність та повагу до ветеранів, орден «Честь та пошана» - виконавчому директору ТОВ «Феррострой» О.Е.Шалаєву за постійну турботу про ветеранів Афгану.

З офіційними привітаннями від народного депутата України К.В.Жеваго з нагоди 25 річниці виведення військ колишнього СРСР із Афганістану виступив його помічник Р.І.Клименко. Руслан Іванович зачитав текст вітання народного депутата: «15 лютого в Україні відзначається 25 річниця виведення радянських  військ з території демократичної Республіки Афганістану. З кожним роком все далі віддаляє нас історія від страшних років Афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності й вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів, волею долі вдягнені у військову форму. Ми в шанобі схиляємо голови перед тими, хто загинув, із вдячністю звертаємося до тих, хто поряд. Від усього серця бажаю вам і вашим родинам здоров’я, родинного благополуччя, щастя, добра й мирного неба над головою».

На честь свята гості отримали музичні вітання від лауреата міжнародних і всеукраїнських фестивалів патріотичної пісні гурту «Долг», який приїхав із міста Тернополя.

Захід організовано Комсомольською спілкою ветеранів Афганістану, відділом культури та туризму за сприяння міської влади та завдяки фінансовій підтримці Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», засновниками якого є народний депутат України К.В.Жеваго та голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В.Лотоус.