МІСЬКИЙ ГОЛОВА С.А.СУПРУН ОЗНАЙОМИВСЯ ІЗ РЕЗУЛЬТАТАМИ РОБОТИ ФІЛІЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ «КАЛИНА» У С. ДМИТРІВКА

14.02.2014, 16:57

У п’ятницю 14 лютого міський голова С.А.Супрун із робочим візитом відвідав філію територіального центру «Калина» у с. Дмитрівка, урочисте відкриття якої відбулося  1 жовтня 2012 року, у міжнародний день людей похилого віку.

 

Нагадаємо, відкривали заклад Комсомольський міський голова С.А.Супрун, заступник міського голови Н.Д.Угнічева, голова Дмитрівської сільської ради А.І.Прядко, голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В.Лотоус. Міський голова С.А.Супрун подарував філії центру обладнання для банно-прального комплексу. Відкриття центру надання соціальних послуг людям похилого віку та інвалідам у с. Дмитрівка мало регіональний масштаб. В урочистостях брав участь голова Полтавської обласної державної адміністрації О.В.Удовіченко, який підкреслив у своїй вітальній промові значимість та важливість цієї події для місцевих жителів. Губернатор вручив закладу подарунок – широкоформатний телевізор.

 

Наразі, філія терцентру «Калина» у с. Дмитрівка пропрацювала 1 рік та 3 місяці, має власні напрацювання, досягнення, проблеми. Відповідно до потреб громадян похилого віку та інвалідів, які досягли 18-річного  віку, у терцентрі с. Дмитрівка працюють чотири структурні підрозділи:

  • відділення соціальної допомоги вдома;
  • відділення соціально-побутової адаптації;
  • відділення соціально-медичних послуг;
  • відділення надання адресної, грошової та натуральної допомоги.

Директор Комсомольського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» Л.В.Бабич доповіла міському голові про роботу кожного підрозділу.  

 

Послугами відділення соціальної допомоги вдома у селі на даний момент користуються 92 особи. Відділення надає наступні соціальні послуги: виклик лікаря, супровід у поліклініку, відвідування в лікарні,  доставка ліків, періодичної преси, бібліотечної літератури, продуктів харчування,  допомога на присадибній ділянці, приготування їжі, миття посуду, прибирання квартири, оплата комунальних платежів, оформлення субсидій та інше.

 

Відділення соціально-побутової адаптації надає стареньким та інвалідам соціально-побутові, соціально-педагогічні, психологічні послуги. З метою підтримки соціальної незалежності людей похилого віку в суспільстві, сприяння  розвитку їх різнобічних інтересів і потреб центр організовує дозвілля й відпочинок, проводить виставки робіт образотворчого мистецтва пенсіонерів та інвалідів. Медична сестра відділення соціально-побутової адаптації здійснює постійний медичний нагляд, консультує і надає послуги з вимірювання артеріального тиску, дає поради й застереження щодо самолікування. Відвідувачі філії можуть замовити послуги з соціально-транспортного перевезення та прання білизни.

 

Відділення соціально-медичних послуг надає послуги з консультування лікаря та медичної сестри, вимірювання тиску, ручний масаж у центрі і вдома, приготування фіточаю відповідно до захворювань відвідувачів, лікувальної фізичної культури в групах відповідно до захворювань, заняття на тренажерах.

 

Відділення  організації надання адресної натуральної та грошової допомоги відповідає за надання послуг з ремонту одягу, взуття, прокату технічних та інших засобів реабілітації, послуги перукаря, робітника з комплексного обслуговування будівель (обрізка дерев, покіс трави, ремонти інше).

 

Слід зазначити, що за 2013 рік структурними підрозділами терцентру в с. Дмитрівка та селах Дмитрівської сільської ради надано 36710 послуг для 566 осіб.

 

У ході візиту Комсомольський міський голова С.А.Супрун ознайомився із життєдіяльністю центру, результатами його роботи. Сергій Андрійович обговорив із соціальними працівниками закладу нагальні питання щодо забезпечення соціальним захистом одиноких, непрацездатних, малозабезпечених громадян похилого віку, інвалідів. Керівник Комсомольська оглянув кабінети філії, поцікавився у відвідувачів якістю надання соціальних послуг, відвідав декількох людей похилого віку вдома, вислухав їх проблеми, поспілкувався із соціальними робітниками, які допомагають стареньким, дав відповідні доручення соціальним працівникам.