СЕРГІЙ СУПРУН ЗАВІТАВ У ВІДДІЛЕННЯ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ

19.02.2014, 14:09

На тижні міський голова Сергій Супрун завітав у відділення реабілітації дітей-інвалідів, що відкрито в липні 2012 року на базі педіатричного відділення Комсомольської міської лікарні, з метою ознайомитися із результатами його роботи.

 

Реабілітація дітей-інвалідів у місті з 2008 року щорічно проводиться на базі Кременчуцького центру соціальної реабілітації дітей інвалідів відповідно до існуючої угоди між міськими головами Кременчука та Комсомольська та  Програми реабілітації дітей-інвалідів, затвердженої  сесією Комсомольської міської ради. Але не всі діти даної категорії могли скористатися такою послугою. Крім того, декілька років тому в місті сталася жахлива трагедія із новонародженим хлопчиком Максимом, батько якого став причиною інвалідності малюка. Громадськість, міська влада не змогли залишитися  осторонь його нелегкої долі, новонароджена дитина потребувала термінової реабілітації. Міський голова С.А.Супрун, враховуючи потреби міста у реабілітації дітей, ініціював створення в місті відділення реабілітації дітей інвалідів від 0 до 4 років. За кошти міського бюджету відремонтовано приміщення, встановлено відповідне обладнання для лікування. Функціонування відділення підтримується з бюджету міста та становить близько 250 тис.грн. на рік. У минулому році з ініціативи працівників педіатричного відділення та за підтримки Комсомольської міської ради впроваджено проект оздоровлення дітей-інвалідів у літній період на загальну суму коштів 30,0 тис. грн. Діти та їх батьки залишилися задоволеними такою увагою.

 

Благодійний фонд «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», засновниками якого є народний депутат України Костянтин Жеваго, голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус не стоять осторонь потреб міста. Завдяки їх фінансовій підтримці у 2013 році у відділення придбали сучасний та комфортний масажний стіл, нові лавки для занять фізкультурою, кондиціонер у кімнату для ігор, відремонтовано ліфт.   

 

Відкриття даного підрозділу дало змогу охопити медико-соціальною реабілітацією маленьких комсомольчан,  які потребували цього в найбільшій мірі. Завідувач педіатричною службою Комсомольської міської лікарні В.Є.Макаренко розповіла, що до послуг дітей-інвалідів із Комсомольська – лікувальний курс масажу, лікувально-фізкультурний комплекс, психологічна та логопедична допомога. Такий курс діти даної категорії можуть пройти безкоштовно 1 раз на 3 місяці.

 

Заступник начальника управління охорони здоров’я В.О.Дудник поінформував керівника міста, що за 2013 рік курс реабілітації за кошти  міського бюджету пройшли 40 дітей, з них 33 – додатково оздоровлено в літній період.

 

Міський голова протягом візиту мав змогу оцінити діяльність закладу, спланувати його розвиток на перспективу.

 

Результат роботи відділення реабілітації дітей-інвалідів позитивний, але поряд існують і гострі проблеми, що стосуються кадрових питань, капітального ремонту фасаду.