СПОРТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ КОМСОМОЛЬЧАН У 2013 РОЦІ

26.02.2014, 14:12

Розвиток дитячо-юнацького спорту та спорту вищих досягнень є пріоритетним в діяльності відділу фізичної культури та спорту і обов’язково знаходить своє відображення в організації роботи ДЮСШ і спортивних клубів міста.

Основним завданням спортивних уставів є: гармонійний розвиток особистості, фізична підготовка, зміцнення здоров’я дітей засобами фізичної культури і спортом, розвиток їх здібностей в обраному виді спорту.

Кожна спортивна школа має свою Програму діяльності з урахуванням обраного напрямку роботи, специфіки видів спорту, матеріально-технічного та фінансового забезпечення,  а також традицій, що склалися.

Для формування та участі збірних команд  міста в обласних змаганнях обов’язково передбачається проведення контрольних стартів, матчевих зустрічей, першостей ДЮСШ та міста  в кожному виді спорту, що розвивається в місті.

Таблиця результатів виступів спортсменів міста
Комсомольська в обласних змаганнях

 

Кількість призових місць

чемпіонати  Полтавської області

І місце

242

ІІ місце

238

ІІІ місце

169

чемпіонати  України

І місце

78

ІІ місце

73

ІІІ місце

66

 

Кількість призових місць по видам спорту:

чемпіонати Полтавської області

Вид спорту

І місце

ІІ місце

ІІІ місце

Веслування на б/к

37

33

16

Кульова стрільба

15

15

18

Плавання

118

90

84

Теніс

14

7

5

Бадмінтон

21

18

11

Дзюдо

21

19

16

Триатлон

5

5

3

Бокс

10

1

3

Баскетбол

-

48

12

Шахи

1

2

1

Всього

242

238

169

 

Кількість призових місць по ДЮСШ міста:

чемпіонати Полтавської області

 

І місце

ІІ місце

ІІІ місце

Всього по ДЮСШ

ДЮСШ №1

56

42

39

137

ДЮСШ №2

118

90

84

292

ДЮСШ №3

58

99

39

196

 

 

Всіма спортсменами виступаючих у складі збірної команди міста в обласних змаганнях за мету ставиться стати переможцем і увійти до складу збірної команди Полтавської області з подальшим виступом на чемпіонаті України.

Це дає їм можливість збільшити змагальний тренінг, набрати досвід, прийняти участь у навчально-тренувальних зборах, підвищити свою спортивну кваліфікацію і досягти перемог з метою ввійти у склад національної збірної команди України.

 

Кількість призових місць по  ДЮСШ та спортивним клубам міста:

чемпіонати  України 

 

І місце

ІІ місце

ІІІ місце

Всього по ДЮСШ

ДЮСШ №1

9

11

13

33

ДЮСШ №2

1

7

5

13

ДЮСШ №3

13

28

25

66

Веслувальний клуб «Гірник»

32

22

16

70

Філія  ОДЮСШ «Олімпійські надії» (дзюдо)

-

2

1

3 

Кількість призових місць по видам спорту:

чемпіонати  України 

 

І місце

ІІ місце

ІІІ місце

Всього по видам

Бокс

3

3

1

7

Вітрильний спорту

-

1

-

1

Веслування на б/к

68

49

41

158

Дзюдо

-

2

2

4

Кульова стрільба

6

9

13

28

Плавання

1

7

5

13

Теніс

-

-

1

1

Триатлон

-

3

3

6

 

До  складу  збірної команди України з олімпійських видів спорту у 2014 році входить 28 спортсменів міста Комсомольська, порівняно з минулим роком це на 10 чоловік більше.

 

Кількість спортсменів по ДЮСШ та спортивним клубам міста

 

Основний склад збірної команди України

Кандидати збірної команди України

Резерв збірної команди України

ДЮСШ №1

5

4

8

ДЮСШ №2

1

1

-

ДЮСШ №3

-

1

-

Веслувальний клуб «Гірник»

3

3

-

Філія  ОДЮСШ «Олімпійські надії»

1

1

-

Всього

10

10

8

 

Кількість спортсменів по видам спорту

 

Основний склад збірної команди України

Кандидати збірної команди України

Резерв збірної команди України

Всього

Веслування на б/к

3

4

-

7

Бокс

-

1

5

6

Дзюдо

1

2

1

4

Кульова стрільба

4

1

-

5

Плавання

1

1

-

2

Триатлон

1

1

 

2

Теніс

 

 

2

2

 

 На даний час Полтавським обласним управлінням з питань фізичної культури і спорту підводяться підсумки виступів спортсменів ДЮСШ та спортивних клубів за календарний 2013 рік і ми доводимо до відома інформацію відповідно наказу управління від 05.09.2013 року стосовно рейтингу ДЮСШ Полтавщини.

Відповідно до цього рейтингу ДЮСШ міста посіли слідуючи місця серед 60 спортивних шкіл Полтавської області:

 • 3 місце – ДЮСШ №3 (директор Шафоростов А.К.);
 • 4 місце –ДЮСШ №1 (директор Бородіна Т.С.);
 • 6 місце – ДЮСШ №2 (директор Глушаєв В.І.).

Також відмічаємо досягнення тренерів-викладачів ДЮСШ міста котрі відповідно рейтингу увійшли до десятки кращих тренерів у своєму виді спорту:

 • Мацапура М.І., Денисенко Г.Г., Ханчевський Ю.М., Мацапура О.Н. (веслування на байдарках і каное);
 • Безпалько Є.М., Недбайло В.В., Небесний О.М. (кульова стрільба);
 • Середницький О.Є., Чирочка В.В., Осірний А.В. (бокс);
 • Заболотний В.І., Ємченко О.В., Горяшин І.Ф. (дзюдо);
 • Савельєва Г.О., Скляр І.А., Панесов В.С. (плавання);
 • Долинський С.П., Попов В.М. (триатлон);
 • Мелетич Р.В., Кравець І.І. (баскетбол);
 • Бондар В.М. (шахи);
 • Снурніков І.І., Граовська В.І. (теніс);
 • Кочекова С.Г. (бадмінтон);
 • Шемаров В.М., Загубинога І.В. (фрі-файт).

Щодо виступів спортсменів міста в міжнародних змаганнях, то слід відзначити, що в 2013 році на чемпіонатах Європи та Світу виступили:

 • Олександр Сівков та Дмитро Янчук, спортсмени веслувального клубу «Гірник», у червні 2013року в м. Познань (Польща) вибороли «золото» молодіжного чемпіонату Європи у складі українського екіпажу каное-четвірки;
 • Андрій Сировня, спортсмен відділення кульової стрільби ДЮСШ №1, у лютому - березні 2013року в м. Оденсе (Данія) виборов бронзову винагороду чемпіонату Європи, а також у липні 2013року в м. Осієк (Хорватія) став бронзовим призером у командному заліку на чемпіонаті Європи серед юнаків;
 • Олексій Шпак, спортсмен веслувального клубу «Гірник», у серпні 2013року в м. Калі (Колумбія) виборов срібло на Всесвітніх іграх з марафону у складі українського екіпажу каное-двійки;
 • Чигирик Антон, спортсмен відділення дзюдо ДЮСШ №1, у травні 2013р. став чемпіоном кубка Європи, який проходив у м. Києві.
 • Іван Іванов, спортсмен з триатлону, в червні 2013р. на етапі кубку Світу, який проходив у м. Едмонтон (Канада), виборов бронзову медаль, тим самим ставши лідером серед усіх українських чоловіків-триатлетів.
 •  Ганна Охота, спортсменка відділення боксу ДЮСШ №1, у вересні 2013 року в Болгарії стала срібною призеркою чемпіонату Світу серед молоді;
 • Євгеній Бова, спортсмен з фрі-файту, у 2013 році став чемпіоном Європи;
 • Артем Педина, спортсмен з фрі-файту, у 2013 році виборов бронзову нагороду на чемпіонаті Світу;
 • Сергій Калініченко, спортсмен з карате, у 2013 році ставав переможцем та призером кубку Світу, а також призером чемпіонату Світу.

Історичну, першу перемогу на першому офіційному чемпіонаті України з паратриатлону здобув учасник Параолімпійських Ігор, майстер спорту міжнародного класу Андрій Кривчун. Також Андрій успішно виступив на міжнародних змаганнях, посівши 6 місце на кубку Європи та ставши 18-м на чемпіонаті Світу.

Здобутки спортсменів міста на змаганнях обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня свідчать про організовану та системну роботу перш за все фахівців галузі фізичної культури і спорту.

Одним із складових успіхів їх діяльності є належна матеріально-технічна база на якій організується навчально-тренувальний процес.

В цьому напрямку перш за все відчуваємо підтримку  міської влади, керівництва «Полтавського ГЗК», адміністрації благодійного фонду, багатьох меценатів-підприємців, що надають допомогу у питанні будівництва, реконструкції та оновлення спортивної бази міста.

В грудні 2013 року на сесії Комсомольської міської ради було затверджено Програму розвитку  фізичної культури і спорту міста на 2014-2016 роки. Одним із основних напрямків виконання Програми було визначено створення системи матеріально-технічного забезпечення розвитку фізичної культури і спорту.

Планується на протязі 2014 року розробка міської Програми будівництва та реконструкції спортивних об’єктів міста. Не залишаємо поза увагою і питання кадрового забезпечення. Перш за все відділ фізичної культури та спорту спрямовує свою діяльність на залучення до цієї роботи вихованців спортивних відділень ДЮСШ міста. З цією метою проводиться цілеспрямована профорієнтаційна робота щодо  вступу наших провідних спортсменів до спеціалізованих педагогічних закладів з метою отримання відповідної освіти та подальшим працевлаштуванням у спортивні школи та навчальні заклади міста.

Відділом фізичної культури та спорту на 2014 рік планується втілення практичних заходів щодо поліпшенню організації навчально-тренувального процесу та якісного виступу спортсменів міста у змаганнях обласного, державного та міжнародного рівнів, досягнення яких будуть стимулювати молодь міста до активних занять фізичної культурою та спортом.

 

Начальник  відділу
В.В.Подрезан