«РОЗКРИЛЛЯ ДУШІ»

11.03.2014, 09:29

З нагоди 200-річного ювілею Тараса Григоровича Шевченка в Україні проведено Всеукраїнський літературний конкурс «Розкрилля душі», де в номінації «Дослідницька робота» наша комсомольчанка, учениця 9-го класу Комсомольської гімназії ім. В.О.Нижниченка Комсомольської міської ради Полтавської області, Маргарита Поденежна за роботу «Роздуми Т.Г.Шевченка про долю України в його щоденнику (1857– 1858 рр.)» завоювала І місце.

 

Організатори Конкурсу ставили за мету гідно вшанувати пам'ять видатного сина українського народу, привернути увагу молоді до творчості письменника, сприяти формуванню умінь і навичок літературної та дослідницької діяльності учнів.

 

Учасниками Конкурсу стали  учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, учні (студенти) відповідного віку професійно-технічних, позашкільних і вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

 

Всеукраїнський конкурс проводився спільно з Інститутом літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України та Національним музеєм Тараса Шевченка у 2 етапи:

  • І етап – відбірковий (обласний, заочний) – проводився в серпні - листопаді 2013 року;
  • ІІ етап – фінальний (всеукраїнський, очний) – проводився в лютому 2014 року в м. Києві.

Літературні змагання відбулися у двох номінаціях: дослідницька робота (об’єкт дослідження – публіцистика Т.Г. Шевченка) та творча праця (вірш, нарис, есе).

 

Загалом, журі було зазначено, що  роботи учасників Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі» відрізняються оригінальністю змісту та образно-художнього мислення, аргументованістю та вмінням юних літераторів пов’язувати минуле із сучасністю, повнотою розкриття теми. У роботах враховано чіткість постановки проблеми, мети та завдань дослідження, самостійність, оригінальність та доказовість суджень, обґрунтованість поданих висновків, відповідність вимогам щодо оформлення дослідницьких робіт, наявність додаткового матеріалу, що унаочнює основні результати дослідження. Роботи виконані на достатньому рівні. Учасники виявили власну творчу неповторність, уміння творчо й оригінально мислити, узагальнювати та систематизувати опрацьовані матеріали, відображати власні думки, формулювати обґрунтовані висновки.

 

50 переможців конкурсу отримали призи Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» - це видання Фонду, а саме:  6 аудіодисків «Тарас Шевченко. Поеми та вибрані твори», вокальні твори для голосу та фортепіано «У гаю, гаю… Музика Миколи Лисенка до «Кобзаря» Т.Г. Шевченка», «Витязь у тигровій шкурі» Шота Руставелі (переклад Миколи Бажана).