ВІДПРАЦЬОВУЄМО МОДЕЛЬ БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ МОЛОДІ

17.03.2014, 09:15

Всесвітня організація охорони здоров'я провела опитування школярів у 41 країні світу, чи вживають вони спиртне. Україна в списку перша. 40 відсотків дітей в Україні вживають алкоголь!!! Тому проблема вживання молоддю алкогольних напоїв, безперечно, є актуальною.

Особливу тривогу викликає поширення цього негативного явища в дитячому середовищі. Тому є нагальна потреба у проведенні заходів, спрямованих на формування здорового способу життя та відпрацювання моделей безпечної поведінки молоді.

У лютому місяці поточного року волонтери Комсомольськогоміського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пройшли відповідну підготовку та провели акції з профілактики негативних явищ з використанням  методики «рівний – рівному». Ця методика є однією з найефективніших, тому успішно застосовується соціальними службами у профілактичній роботі з різними категоріями населення та цільовими соціальними групами.

Так, у навчальних закладах міста волонтерами було проведено 16 акцій з  профілактики алкоголізму «Ми за тверезий спосіб життя», якими охоплено 430 учнів старших класів.

Метою заходу  стало підвищення рівня поінформованості учнiвської молоді про причини та наслідки вживання алкоголю; формування в учнiв свідомого ставлення не тільки до свого життя, а й до життя своїх друзів, однолітків; сприяння формуванню свідомої, активної життєвої позиції на користь здорового способу життя; розвиток уміння розрізняти факти й міфи про алкоголь та розуміти відповідальність за свої вчинки.

Під час проведення акції учні серйозно та позитивно сприймали інформацію від волонтерів-однолітків, брали активну участь в обговоренні теми, висловлювали свої думки, демонстрували  рівень обізнаності даною проблемою.

Одним з факторів ефективності даної роботи є те, що волонтери дуже серйозно й відповідально сприймають свою місію та усвідомлюють, що, займаючись волонтерською діяльністю, вони мають змогу зробити особистий внесок у розв'язання соціальних проблем молодого покоління, випробувати свої можливості, отримати моральне задоволення, відчуття власної користі та необхідності тим, хто потребує допомоги, отримати нові знання та позитивний соціальний досвід      нути і затьмаритися. Робо, що в більшості європейських країн є дуже престижним та враховується при працевлаштуванні.

Сьогодні багатьом людям потрібна наша допомога і словами, і добрими справами. Ми впевнені, що допомога тим, хто ії потребує, стане нашою спільною справою. Запрошуємо всіх охочих та небайдужих  поповнити лави волонтерів центру. Якщо Вас зацікавила ця інформація і Ви виявили бажання стати волонтером, чекаємо Вас за адресою: вул. Миру, 8, (Комсомольський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді),  тел. 2-57-03,      2-16-60.

Комсомольський  МЦСССДМ
фахівці із соціальної роботи  О.М.Сень,  О.М. Струк