Фрегат "Гетьман Сагайдачний" після патрулювання кордонів прибув в Одесу

24.03.2014, 09:59

 

Флагман Воєнно-Морських Сил Збройних Сил України фрегат "Гетьман Сагайдачний" завершив охорону морських кордонів країни і повернувся в порт Одеса.
Із 14 по 21 березня з метою охорони морських кордонів України корабель здійснював патрулювання у визначеному районі Чорного моря, повідомляє прес-служба Міністерства оборони.
Під час виконання державних завдань екіпаж фрегата виявив чотири військові кораблі та два вертольоти вогневої підтримки Мі-35 Чорноморського флоту Росії, які без будь-яких на це підстав намагалися перетнути морські кордони України.
У Міноборони розповіли, що, незважаючи на переговори з командирами військових кораблів та попередження їх про перебування у територіальних водах України, кораблі ЧФ РФ не змінювали курс та продовжували рух. У зв’язку з цим на українському фрегаті була оголошена бойова тривога.
Командир корабля вирішив піти на зближення з кораблями-порушниками з метою змусити їх залишили територіальні води України. Завдяки рішучим та злагодженим діям екіпажу фрегата, російські кораблі відступили у нейтральні води. Корабельна зброя під час морських маневрів не застосовувалася.
"Екіпаж фрегата "Гетьман Сагайдачний" вкотре підтвердив спроможність виконувати поставлені завдання", – зазначив командир корабля капітан 1 рангу Роман П’ятницький.
В оборонному відомстві запевнили, що особовий склад фрегата залишається вірним Присязі та готовий до взірцевого виконання військового обов’язку.

 За матеріалами сайту http://www.theinsider.ua/