ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

25.03.2014, 13:52

Засідання Громадської ради при Комсомольській міській раді відбулося 20 березня. У ньому взяв участь міський голова С.А. СУПРУН, який поінформував присутніх про особливості політичної ситуації в країні та висловив свої пропозиції щодо матеріальної підтримки комсомольчанами Збройних сил України.

Зокрема, Сергій Андрійович нагадав, що вже роками українські міста підтримують шефські зв’язки з військовими частинами. Комсомольськ, як відомо, має такі зв’язки з флагманським кораблем Військово-Морських Збройних сил України «Гетьман Сагайдачний». Наше місто неодноразово надавало допомогу кораблеві, його командування брало участь у святкових заходах Комсомольська і таке інше. Члени екіпажу корабля висловлювали щиру вдячність комсомольчанам за надання шефської допомоги.

Сьогодні, коли Україна переживає складні часи, коли під загрозу ставиться її суверенітет та територіальна цілісність, Збройні сили нашої держави потребують матеріальної допомоги та моральної підтримки. Надійшло таке звернення і від командування «Гетьмана Сагайдачного». За словами міського голови, йому вдалося зв’язатися телефоном з командиром цього корабля, який нині, як відомо, вже знаходиться в територіальних водах України. Його база та розрахункові рахунки знаходяться у Севастополі і тому заблоковані. На запитання Сергія Андрійовича про те, якої конкретно допомоги потребує фрегат, капітан відповів, що у них виникли проблеми з обладнанням для опріснення води, а також потребують ремонту плавзасоби (моточовни).

Через управління Державного казначейства, зі зрозумілих причин, переказати кошти для потреб корабля неможливо. Проте, зазначив міський голова, вихід є. Наприклад, можна зібрати кошти на рахунок громадської організації, зокрема, – ветеранів війни і праці, а потім переказати безпосередньо на рахунок підприємства, що виконуватиме роботи для «Гетьмана Сагайдачного».

Міський голова запропонував збирати кошти не лише шляхом перерахування благодійних внесків на розрахунковий рахунок, а й з допомогою «скриньок», що розміщуватимуться у кількох пунктах міста. Відділ у справах сім’ї та молоді має чималий досвід роботи у цьому напрямі. Тож начальник відділу Т.В. ОРОБЧЕНКО пообіцяла всіляку підтримку, як власну, так і молоді міста, щодо збору коштів для корабля.

Громадська рада підтримала пропозицію міського голови щодо звернення до мешканців Комсомольська із закликом надати шефську допомогу кораблеві «Гетьман Сагайдачний» і зібрати кошти для надання йому термінової допомоги. Члени громадської ради обговорили організаційні питання щодо збору коштів та затвердили склад комісії, яка його контролюватиме. До неї увійшли В.М. СТАНИЦЬКА, О.А. СІТЬКОВ, М. ОЛІГРАДСЬКА.

Міський голова також ознайомив присутніх із соціально-політичною ситуацією в нашому місті та проблемами щодо оплати послуг підприємств, які забезпечують життєдіяльність міста, підкресливши, що сьогодні не варто долучати будь-які політичні сили до вирішення тих чи інших проблем і питань. Сьогодні ми, комсомольчани, маємо показати приклад єдності і згуртованості, направивши наші зусилля у єдине русло для стабілізації ситуації.

Члени Громадської ради розглянули заплановані питання порядку денного, серед яких: затвердження положення про комітети Громадської ради при Комсомольській міській раді; виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Комсомольська на 2013 рік; про подальше знаходження пам’ятника Леніну на площі біля міської ради.

Щодо останнього присутня на засіданні секретар Комсомольської міської ради С.О. КАЛАШНІК повідомила: питання доцільності проведення громадських слухань з обговорення подальшої долі пам’ятника Леніну саме у квітні обговорюватиметься в депутатських комісіях Комсомольської міської ради. Розроблено проект рішення Комсомольської міської ради, у якому йдеться про те, що, з огляду на суспільно-політичну ситуацію в Україні, громадські слухання переносяться на невизначений термін. Це рішення розглядатиметься на наступній сесії Комсомольської міської ради.

Тетяна ТЕРЕН.