ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ З ПИТАНЬ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

2.04.2014, 09:10

У малій залі виконкому Комсомольської міської ради 31 березня відбулося засідання круглого столу з теми «Стан захворюваності туберкульозом у місті, області, Україні. Шляхи зараження. Профілактика туберкульозу» за участю заступника міського голови,  голови координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з  наркоманією при виконавчому комітеті Комсомольської міської ради Полтавської області Надії Дмитрівни Угнічевої, секретаря Комсомольської міської ради  Світлани Олександрівни Калашнік.

Відкриваючи засідання, Надія Дмитрівна зауважила, що круглий стіл присвячений Всесвітньому дню боротьби із туберкульозом і проводиться в Комсомольську в рамках Місячника боротьби із туберкульозом. Голова координаційної ради нагадала присутнім історію відкриття палички Коха, статистичні дані по захворюванню у світі, в Україні. Наголосила, що у місті діє Програма боротьби із туберкульозом, яка оновлюється кожні 3-5 років, у 2013 році близько 10 тисяч гривень виділено на її реалізацію.

Начальник епідеміологічного відділу Комсомольського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області Антоніна Володимирівна Волик доповіла присутнім про поширення туберкульозу в місті, області, Україні. Антоніна Володимирівна наголосила, що Україна знаходиться на 8 місці у світі за кількістю випадків мультирезистентного до ліків туберкульозу( 16%   усіх вперше виявлених ТБЦ). Нині    туберкульоз в Україні є найпоширенішою інфекційною хворобою, займаючи перше   місце в структурі смертності людей від інфекційної патології. В Україні з  1995 року зареєстрована епідемія туберкульозу. За роки епідемії показник захворюваності на туберкульоз збільшився в 1,7 рази, смертності – у 1,5 рази. Кількість хворих на туберкульоз складає близько 1,4% населення.     Туберкульоз в Україні значно помолодшав, 67,4% вперше захворілих на ТБЦ складають   особи найбільш працездатного й репродуктивного віку   від 20 до 50 років. В Україні протягом    2013 року   зареєстровано 28138 випадків туберкульозу органів дихання, зниження на  0,2% порівняно з попереднім роком, з них підтверджено бактеріологічно   15289 випадків, ріст на 8,53%. У тому числі   зареєстровано   26470 випадків туберкульозу легень, ріст на 0,31%. Підтверджено бактеріологічно   14847 випадків туберкульозу легень, ріст на 9,19%. Високі рівні захворюваності (64,97 – 82,57 на 100 тис. населення ) зареєстровані в м.Комсомольську , Лубенському, Лохвицькому, Чорнухинському, Оржицькому, Гребінківському, Пирятинському районах. Перевищені епідпорогові показники в м.Комсомольську та 18 районах області. У місті за 3 місяці 2014 року зареєстровано 9 випадків захворювань на активний туберкульоз, з них 8 випадків захворювань на активний туберкульоз легень.

Ольга Іванівна Заїка, лікар-фтизіатр Комсомольської дитячої  міської лікарні, ознайомила учасників круглого столу із станом тубінфікування дитячого населення міста Комсомольська.

Про шляхи вирішення проблеми поширення туберкульозу серед населення міста й основні профілактичні  заходи розповів Олексій Олексійович Лоза, лікар-фтизіатр дорослий Комсомольської міської лікарні.

У ході обговорення виступили головний спеціаліст відділу освіти Юрій Васильович Омельянець, голова Комсомольської міської організації Товариства Червоного Хреста України Тетяна Анатоліївна Біляєва, директор ЦСССДМ Олена Олександрівна Запсельська, депутат міської ради,  голова постійної комісії з питань соціального захисту та охорони здоров’я Сергій Вікторович Орлов.