СКАЖЕМО ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ «ТАК»

3.04.2014, 14:24

Сьогодні міський голова С.А.Супрун побував у Полтавській облдержадміністрації на зустрічі із делегацією Проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах», що прибула в Полтавську область з робочим візитом для більш тісного спілкування із представниками Полтавської ОДА та міст-учасників консорціуму (Комсомольськ, Лубни, Миргород, Полтава), які керують питаннями впровадження енергетичного менеджменту та розробкою Плану Дій Сталого Енергетичного Розвитку.

Нагадаємо, метою цього проекту є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з енергоефективності. Проект здійснюватиме сприяння містам-партнерам у доступі до фондів та кредитних ліній для фінансування заходів з енергозбереження. Для участі в Проекті створили консорціум міст, лідером якого виступила Полтавська ОДА. Своє бажання щодо участі у консорціумі висловили міста Комсомольськ, Миргород, Лубни, Полтава. 6 лютого 2014 року підписано Меморандум про співпрацю між Проектом GIZ “Енергоефективність у громадах” та консорціумом міст на чолі з Полтавською обласною державною адміністрацією. 5 консорціумів українських міст отримають від Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) технічну допомогу у розмірі 4 млн євро.

Під час розмови в кабінеті голови Полтавської ОДА Віктора Бугайчука полтавським керівництвом було схвально сприйнято наміри та бажання області йти шляхом енергозбереження. Керівник регіону визнав – той розвиток енергоефективності, що є на теренах області, не задовольняє. «Ми не маємо обмежуватися лише утепленням стін та заміною вікон. Можливо, на рівні домогосподарств, квартир – це прийнятно, проте, якщо говорити про дитячі садки, школи, інші масштабні об’єкти, тут варто брати за стратегію альтернативні джерела енергії», – зазначив Віктор Бугайчук.

Такий підхід схвально сприйнятий гостями: «Якщо є бажання покращити стан енергоефективності країни, то найкраще рішення – поставити на високу державну посаду енергетика», – жартома відреагував консультант з Німеччини Бруно Вільхельм.

Представники делегації високо оцінили організаційні підходи Полтавської області до участі у спільному проекті, який діє на теренах області з минулого року.

 

За даними сайту http://np.pl.ua/