ПОЛТАВЩИНА ЗА ПРОМИСЛОВИМ ТА АГРАРНИМ ВИРОБНИЦТВОМ - У ПЕРШІЙ П’ЯТІРЦІ ПО УКРАЇНІ

10.04.2014, 08:54

9 квітня заступник міського голови Юрій Муха взяв участь у засіданні колегії Департаменту економічного розвитку Полтавської облдержадміністрації.

 

У ході засідання було розглянуто результати соціально-економічного розвитку регіону. Заступник директора Департаменту – начальник управління планування та прогнозування соціально-економічного розвитку  Департаменту економічного розвитку ОДА Олена Шишкова акцентувала увагу на значних досягненнях у сфері економіки – Полтавщина увійшла в першу п’ятірку в Україні за промисловим та аграрним виробництвом.

 

Більшість макроекономічних показників, закладених у Програму економічного і соціального розвитку на 2013 рік, виконано, а по деяких  навіть вдалося перевищити середні темпи по Україні. У минулому році в сільському господарстві виробництво валової продукції зросло на 20%. У промисловому комплексі з суттєвим приростом виробництва спрацювали гірничодобувна (на 11%), хімічна (на 45%) та легка (на 2%) промисловості.

 

За словами Олени Шишкової, у той же час  зміна кон’юнктури на світових товарних ринках та погіршення торговельних відносин з РФ не дозволили досягти запланованих темпів розвитку промисловості. Економічна криза також негативно вплинула і на розвиток будівельної галузі, обсяги якої за рік скоротилися на 14%.  Водночас, будівельних робіт виконано на 3,4 млрд.грн., що дозволило області вийти на 6 місце в Україні, а за показником виробничої активності на одну особу населення – на 2 місце.

 

«Тим не менше, в складних економічних умовах Полтавщина отримала прибутковий фінансовий результат, який перевищив 2 млрд. грн. Незважаючи на негаразди, пов’язані з напруженою суспільно-політичною ситуацією, в поточному році ми маємо сконцентрувати свої зусилля на тому, щоб забезпечити ритмічну роботу підприємств та надання їм необхідної підтримки щодо вирішення проблем господарської діяльності, своєчасності виплат зарплат, пенсій, інших соціальних платежів», - наголосила вона.