СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ВИКЛАДАННЯ ФІЗИКИ В ІННОВАЦІЙНОМУ ЗАКЛАДІ

10.04.2014, 14:02

9 квітня Комсомольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням економіки і права гостинно приймала учасників обласного семінару вчителів фізики. Освітяни Комсомольська щедро ділилися досвідом із колегами Полтавщини з теми «Сучасні підходи до викладання фізики в інноваційному закладі».  У заході брали участь методист відділу природничо-математичних дисциплін Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Олег Кучеренко, заступник міського голови Надія Угнічева, завідувач міського методичного кабінету відділу освіти Комсомольської міської ради Надія Дробецька, методист ММК Світлана Негода, директор Комсомольської ЗОШ №1 Наталія Тягай.

Учасників зібрання привітали методист ПОІППО Олег Кучеренко та заступник міського голови Надія Угнічева. У своїх промовах виступаючі наголосили на актуальності завдань, які нині постали перед фізичною освітою: підготувати особистість, яка здатна застосувати в реальному житті знання з фізики, людину, яка вміє моделювати, досліджувати, інтегрувати отримані результати, тобто випускника, готового до сприйняття і творення нового. Вирішити ці питання можуть лише висококваліфіковані педагоги, які самі шукають найбільш ефективні шляхи й засоби розв’язання завдань із удосконалення форм і методів викладання предметів. Освітяни нашого міста мають чудові можливості та сучасні умови для якісного викладання фізики. Більшість із них є флагманами у впровадженні інноваційних технологій у навчальний процес школи.

Завідувач ММК Надія Дробецька презентувала основні  напрямки розвитку освіти в нашому місті та зробила особливий акцент на важливості використання в освітньому процесі інноваційних технологій.

Методист ММК Світлана Негода зазначила, що головним в методичній роботі є надання реальної дієвої допомоги вчителям у процесі розвитку їхньої майстерності. На сьогодні методичне об’єднання вчителів фізики нараховує 11 високопрофесійних педагогів. Із них 64% мають педагогічне звання «учитель-методист», 36% нагороджені значком «Відмінник освіти України», 1 учитель має звання  «Заслужений учитель України». Процес удосконалення та формування професійної компетентності вчителів фізики  в нашому місті розпочався з діагностики рівня професійної компетентності, виявлення здатності до професійного зростання та самостійної діяльності. Основою успішної роботи є їх невичерпний творчий потенціал, відповідальність, розуміння вимог сьогодення, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, участь у конкурсах різного рівня. Використовуючи інновації, оновлюючи зміст освіти, творчо працюючи з обдарованими учнями, педагоги міста забезпечують високий рейтинг на обласному рівні. Щороку зростає кількість призерів та переможців  олімпіади з фізики.

Директор-новатор Наталія Тягай розповіла учасникам семінару про стратегічне управління навчальним закладом, обґрунтувала його важливу роль у створенні інноваційного освітнього простору. Під час віртуальної екскурсії Наталія Анатоліївна переконала педагогів у тому, що ЗОШ №1 – це дійсно сучасний навчальний заклад, де знайшли втілення найсміливіші інноваційні починання: 3D кінотеатр, надсучасний ІТ-центр, високооснащений кабінет фізики,  Apple-клас.

Заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №1 Валентина Снісар розповіла зібранню про шляхи підвищення мотивації учнів школи до вивчення фізики та запропонувала переглянути фрагменти впровадження в навчальний процес новітньої технології X-BOX, яка сьогодні ще мало розроблена, але має дуже великі перспективи.

Неабиякий інтерес в учасників обласного семінару викликала наявна в ІТ-центрі ЗОШ №1 робототехніка. Учитель інформатики Олександр Роман продемонстрував можливості використання роботів під час вивчення окремих тем з фізики, розкрив роль 3D технологій та  Apple технологій у підвищенні ефективності процесу навчання фізики. Гостей школи й міста вразила наявність у навчальному закладі надсучасного  Apple-класу, в якому зібрано 30 планшетів четвертого покоління і створено всі можливості для їх використання на будь-якому уроці.

Завдяки зусиллям міської влади, Благодійного фонду «Полтавський ГЗК» у школах нашого міста успішно функціонують 4 сучасні кабінети фізики, оснащені комп’ютерними комплексами, що дає змогу вивести урок на якісно новий рівень, оскільки активізує процес навчання шляхом використання нових привабливих форм надання навчальної інформації, залучає школярів до активної пізнавальної діяльності завдяки новизні та нетрадиційності викладання нового матеріалу.