МІСЬКИЙ ГОЛОВА КОМЕНТУЄ

17.04.2014, 14:02

Днями міський голова С.А.Супрун дав коментар випусковому студії «ГОК ТВ» Катерині Долгіх стосовно нагальних питань життєдіяльності міста.

 

Сергію Андрійовичу, чи розпочне дію програма пасажирських перевезень до садових товариств у Комсомольську вчасно з 15 квітня?

 

Керівник міста повідомив, що у зв’язку із фінансовими складнощами на державному рівні перевізники відмовляються працювати на безкоштовній основі. Кошти на безоплатні перевезення пільгових категорій населення 4 рази на тиждень до садів та городів з 15 квітня по 15 жовтня передбачені в міському бюджеті, але на сьогоднішній момент здійснити оплати платіжних доручень по незахищених статтях через Державну казначейську службу України неможливо. Після спільного обговорення даної проблеми з керівниками садових товариств було прийнято рішення про платний проїзд до садових товариств міста. Вартість квитка сьогодні складає 2,0 грн. У квітні на засіданні виконавчого комітету Комсомольської міської ради Полтавської області буде розглянуто проект рішення про підвищення ціни за проїзд до 2,5 грн., що пов’язано із стрімким зростанням цін на паливно-мастильні матеріали. Міський голова акцентував увагу представників ЗМІ: «Кошти міського бюджету, які передбачені на безкоштовне перевезення пільгових категорій населення, не перерозподілялися, тому за умови стабілізації ситуації в країні ми будемо мати можливість повернутися до звичної для комсомольчан схеми перевезень пасажирів до садових товариств». Ознайомитися із графіками перевезень можна в громадсько-політичному тижневику «Громадська думка» №15 від 9 квітня 2014 р.

 

Сергію Андрійовичу, як сьогодні міська влада сприяє розвитку малого та середнього бізнесу в Комсомольську?

 

Основними представниками  малого та середнього бізнесу в Комсомольську є швейно-трикотажні підприємства. Нинішня суспільно-політична ситуація в країні негативно вплинула на розвиток малого та середнього бізнесу. У зв’язку із втратою російських ринків збуту деякі трикотажні підприємства міста вимушені зупинити або призупинити роботу. Не менш проблемним є подальше існування будівельних підприємств, що працюють з бюджетними організаціями, установами, закладами, наявна кредиторська заборгованість яких уже складає близько 16 млн. грн. Враховуючи непросту економічну ситуацію в країні, з метою зменшення навантаження на малий та середній бізнес ми маємо намір переглянути розмір плати за користування земельними ділянками, зменшити відрахування суб’єктів підприємницької діяльності на розвиток транспортної інфраструктури в бік зменшення.

 

Сергію Андрійовичу, розкажіть, будь ласка, як діє сьогодні програма «Доступне житло» у місті?

 

У лютому цього року реалізацію державної Програми «Доступне житло» продовжено за напрямком механізму здешевлення вартості іпотечних кредитів. Одна родина отримала пільговий кредит під З % річних для придбання квартири. У зв'язку з політичною ситуацією в країні та відсутністю фінансування на сьогоднішній день програма «Доступне житло» за напрямком механізму здешевлення вартості іпотечних кредитів та за напрямком механізму 70/30 (70% вартості квартири вносить громадянин, 30% - компенсує держава) призупинено на невизначений термін. Будемо мати надію, що держава невдовзі зможе відновити фінансову допомогу в придбанні житла.

 

Сергію Андрійовичу, чи відомі вже результати щорічного всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку»?

 

На обласному рівні щорічний всеукраїнський конкурс «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» вже проведено, за результатами  якого місто Комсомольськ у 2013 році  визнано переможцем ІІ етапу конкурсу в ІІІ категорії населених пунктів. Попереду - змагання всеукраїнського рівня.