ЯСКРАВЕ СВЯТО ДРАГОНБОТУ

5.05.2014, 16:34

Щовесни, коли оживає природа і радує містян чарівним розмаїттям барвистих кольорів оточуючого світу, Комсомольськ гостинно зустрічає  учасників традиційного яскравого свята драгонботу. Цьогоріч чемпіонат України з веслування на човнах «Дракон» та Кубок пам’яті майстра спорту міжнародного класу, першого учасника Олімпійських ігор від нашого міста Олександра Литвиненка проходив з 1 по 3 травня. Змагання відбувалися в мальовничій затоці Барбара.

 

У параді-відкритті видовищних спортивних змагань взяли участь близько 500 веслувальників, які представляли 13 команд із 11 областей України. На урочистий захід прибули міський голова Сергій СУПРУН, Почесний громадянин Комсомольська Олександр ПОПОВ, заступник міського голови Надія УГНІЧЕВА, виконавчий директор відділення НОК України у м. Комсомольську Микола ШИШЛІКОВ, президент Федерації  України з веслування на човнах «Дракон» Валерій МОРГУН, президент Федерації України з веслування на каное Олександр КУШНІРЕНКО та тренер збірної України Олександр МОСТОВЕНКО, начальник відділу фізичної культури і спорту Комсомольської міської ради Віктор ПОДРЕЗАН, мати Олександра Литвиненка – Ольга Іванівна ЛИТВИНЕНКО, його брат Сергій та син – Ігор Литвиненко.

 

Під бравурні мелодії муніципального духового оркестру колона веслувальників пройшла святковою ходою територією ДЮСШ №3  і вишикувалась в очікуванні  відкриття параду. Учасників урочистого заходу привітав очільник міста Сергій Супрун. Сергій Андрійович зазначив, що міська влада приділяє велику увагу розвитку спорту серед дітей та молоді. У Комсомольську затверджена концепція розвитку фізичної культури і спорту, активно пропагується здоровий спосіб життя, створена потужна база для тих, хто дружить зі спортом, хто бере участь і перемагає в чемпіонатах різного рівня: обласного, всеукраїнського, європейського, світового. Він побажав усім присутнім миру, злагоди, добра, а учасникам змагань – вдалих стартів і впевнених перемог. Надзвичайно зворушливим було привітання О.І. Литвиненко. Ольга Іванівна висловила щиросердну вдячність організаторам заходу та побажала перемоги найсильнішим, а Україні – миру і злагоди. Почесну місію підняття державного прапора виконав Ігор Литвиненко.

 

Протягом двох днів змагань на прибережній зоні затоки Барбара перебувало безліч шанувальників драгонботу, які спостерігали за боротьбою веслувальників. Це було справжнє захоплююче святкове дійство. Історія цього видовищного красивого виду спорту розпочалася більше двох тисяч років тому в Південному Китаї. У цьому регіоні світу це магічне видовищне дійство збирає тисячі спортсменів та глядачів. Цей вид спорту не вимагає спеціальних  навичок і вікових обмежень. Драгонбот – це каное довжиною 12,5 м, яке має голову і хвіст дракона і розраховане на 20 веслувальників, одного барабанщика та одного стернового. Барабанщик б’є по барабані, задаючи ритм веслування. Стерновий керує човном за допомогою великого весла.

 

У чемпіонаті брали участь як команди-професіонали, так і аматори.  Веслувальники змагалися на човнах класу «Д-22». У складі команд були чоловіки і юнаки, а також юнаки та дівчата (міх). Першого дня веслувальники змагалися на дистанціях 200 м, 500 м, другого – 2000 м. Головним суддею змагань був суддя міжнародного класу Олег КОНДЕС. Серед веслувальників-чоловіків на човнах типу «Д-22» на дистанції  500 м І місце завоювала команда «Західний вітер» (Волинська обл.), ІІ – «Драгонком» (м. Комсомольськ), ІІІ – «Динамо» (Дніпропетровська обл.). У змішаному класі на дистанції 500 м І місце посіла команда «Динамо» (Дніпропетровська обл.), ІІ – «Драгонком» (м. Комсомольськ), ІІІ – «Мала флотилія» (м. Київ). Серед чоловіків на дистанції 200 м І місце виборола команда «Західний вітер» (Волинська обл.), ІІ – «Драгонком» (м. Комсомольськ), ІІІ – «Динамо» (Дніпропетровська обл.).

 

У змішаному класі на дистанції 200 м І місце посіла команда «Драгонком» (м. Комсомольськ), ІІ – «Мала флотилія» (м. Київ), ІІІ – «Динамо» (Дніпропетровська обл.). На дистанції 2000 м серед чоловіків перше місце завоювала команда «Динамо» (Дніпропетровська обл.), ІІ – «Драгонком» (м. Комсомольськ), ІІІ – «Західний вітер» (Волинська обл.). У змішаному класі на дистанції 2000 м І місце посіла команда «Динамо» (Дніпропетровська обл.),  ІІ – «Драгонком» (м. Комсомольськ), ІІІ – «Корсар» (Одеська обл.). Кубки та медалі переможцям вручав президент Федерації України з веслування на човнах «Дракон» Валерій Моргун. На церемонії нагородження переможців чемпіонату Федерація також відзначила минулорічних чемпіонів світу.   

 

Таїсія ЛИМАНСЬКА.