МІСЬКИЙ ГОЛОВА КОМЕНТУЄ

7.05.2014, 09:04

Днями міський голова С.Супрун прокоментував для територіальної громади Комсомольська результати роботи відкритого парламентського засідання з питань обговорення внесення змін до Конституції України, у якому взяв участь 29 квітня 2014 року. Засідання пройшло у Верховній Раді України у формі громадських слухань, де обговорено напрямки реформування Основного закону України. Йшлося про розширення прав місцевого самоврядування, розбудову незалежної судової гілки влади, забезпечення контролю суспільства за роботою влади. У ході засідання Прем’єр-міністр А.Яценюк наголосив на необхідності прийняти Бюджетний та Податковий кодекси у новій редакції. Вирішено, що проект нової Конституції має бути розроблений і погоджений (зокрема, з Венеціанською комісією) до виборів Президента 25 травня.

 

Цього ж дня у Києві також відбулося засідання Правління Асоціації міст України. У засіданні взяли участь міські голови – члени Правління АМУ, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України В.Гройсман, голова Державної казначейської служби України Т.Слюз, народні депутати - голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Д.Жванія, голова МДО «За розвиток місцевого самоврядування» Є.Карташов, представники Мінрегіону та Мінфіну, народний депутат, кандидат у Президенти України П.Порошенко.

 

Відповідно до порядку денного обговорено зміни до Конституції України в частині місцевого самоврядування, План реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, зміни до Бюджетного кодексу України.

 

Міський голова С.Супрун зазначив, що основне завдання органів влади на місцях - забезпечити безперебійну діяльність об’єктів життєзабезпечення населених пунктів відповідно до умов Європейської хартії. Перешкоджає цьому надмірна централізація влади, тому члени Правління АМУ підтримують реформування місцевого самоврядування. Передача широких повноважень і фінансових ресурсів з центру на рівень громад дасть можливість кожному місту, селу, селищу розвиватися в потрібному напрямку. Сьогодні надмірна централізація фінансових потоків уже призвела до наявності значного дефіциту коштів на місцях. Станом на 1 квітня 2014 року кредиторська заборгованість по Комсомольській міськраді становить 12,5 млн. грн. Фактично міські ради в Україні для виконання власних повноважень можуть використати всього 8,8% коштів від загального міського бюджету, натомість, у Латвії – 34,2%, в Естонії – 31,8%, у Словаччині – 31,6%, у Польщі – 26,6%. Уряд працює над усуненням обмежень, що були накладені на місцеве самоврядування протягом останніх років у бюджетній сфері, у сфері надання адміністративних послуг.

 

Сергій Супрун повідомив, що з метою зміцнення фінансової основи територіальних громад Асоціацією сформовано «дорожню карту», у якій пропонується збільшити частку власних доходів у загальних доходах місцевих бюджетів, забезпечити в повній мірі місцеві бюджети коштами для здійснення видатків на виконання делегованих повноважень на основі соціальних стандартів, удосконалити казначейське обслуговування, вирішити проблеми заборгованості за середньостроковими позиками. В Основних напрямках бюджетної політики на 2015 рік, схвалених Урядом, також передбачено, що частина загальнонаціональних податків залишатиметься місцевим громадам.

 

Крім того, на засіданні Правління АМУ розглянуто ряд організаційних питань, прийнято у члени Асоціації кілька міських та селищних рад, затверджено План роботи Правління та Виконавчої дирекції АМУ на 2014 рік.